نفوذ طالبان در ولسوالی خاک‌جبار ولایت کابل

0

باشنده‌گان و نیروهای امنیتی ولسوالی خاک جبار ولایت کابل، از آن‌چه فعالیت و نفوذ گستردۀ طالبان در این منطقه می‌گویند ابراز نگرانی می‌کنند. فرمانده پولیس خاک‌جبار، می‌گوید که شمار طالبان در این ولسوالی پس از آتش‌بس عید رمضان چهار برابر بیشتر شده است.

به گفتۀ فرمانده پولیس خاک‌جبار در آتش‌بس عید رمضان، سه تن از اعضای طالبان از ولسوالی ازر لوگر به دیدار مقام‌های حکومتی در این ولسوالی آمده بودند و به گفتۀ مردم، این  طالبان در خانه‌های شان ماندند.

محمد ادریس یادگاری، فرمانده پولیس خاک جبار می‌افزاید: دشمن از همین خلاء استفاده کرد. تعدادشان زیاد شد، آمدند گشت و گذار کردند. اما این بار وقتی دولت ما آتش بس اعلام کرد، آنان قبول نکردند، از همین رو نفوس آنان زیاد شد، پیش از آن بسیار کم بودند.

قاضی سید سلیمان، ولسوال خاک جبار نیز می‌گوید: در سه نقطه ما پیشنهاد ایجاد اردوگاه‌های اردوی ملی را کرده ام، اما هنوز ایجاد نشده اند. اگر این اردوگاه ها ایجاد شوند، من گفته می‌توانیم که ولسوالی خاک جبار یک ولسوالی کاملاً امن خواهد شد.

چهار کیلومتر بالاتر از ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس، روستای چکری است که رفتن به آنجا دور از خطر هم نیست. در پشت کوهی که این روستا تمام می‌شود، ولسوالی ازر لوگر است.

در چهار طرف دیگر ولسوالی خاک جبار، ولسوالی موسهی کابل، ولسوالی محمد آغه لوگر، ولسوالی حصارک ننگرهار و ولسوالی سروبی کابل استند. به نظر می‌رسد که خاک جبار از تمامی این جهت ها بسیار آسیب پذیر است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com