رهبری جنگ غزنی بدست نظامیان پاکستانی

0

وزارت داخلۀ افغانستان گفته است که نظامیان پاکستانی عملاً رهبری جنگ طالبان را در غزنی به عهده داشتند. نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخلۀ افغانستان، پنج شنبه (۳۰ اگست) گفت که هرچند تحقیقات در بارۀ چگونگی جنگ غزنی تا کنون تکمیل نشده است، از اسناد و مدارکی چون اجساد به جا ماندۀ جنگجویان پاکستانی و اطلاعات استخباراتی بر می آیند که طراحی، سازماندهی و رهبری این جنگ را نظامیان پاکستانی به عهده داشتند.

آقای دانش طراح اصلی این حمله بالای غزنی و آنچه را ما مشاهده کردیم، در عقب اش دست نظامیان پاکستان بود و عملاً برای سوق و سوی این جبهه در آنجا نقش داشتند.

با وصف انکار پاکستان از دخالت نظامیان یا هم تندروان پاکستانی در جنگ غزنی، شماری از سیاستمداران پاکستانی از حکومت آن کشور خواستار وضاحت در مورد اجساد شهروندان پاکستانی شده اند که در جنگ غزنی کشته شده اند.

افراسیاب ختک، سناتور پیشین و عضو ارشد حزب عوامی نشنل پاکستان گفت اجسادی از جنگ غزنی به پاکستان آورده شده است … برخی گروه های پاکستانی تصاویر این اجساد را در شبکه های اجتماعی نشر کرده و مردم را به حضور در مراسم تدفین و فاتحه دعوت کرده اند. آن گروه ها با افتخار گفته اند که این مردان در جنگ (غزنی) کشته شده اند.

پیش از این محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، که پس از راندن طالبان از شهر غزنی به آن ولایت سفر کرده بود، از درمان زخمیان طالبان در شفاخانه های پاکستان انتقاد کرد.

مقام‌های امنیتی ولایت غزنی در آخرین روز این جنگ چهار روزه گفتند که حدود ۵۰۰ جنگجوی طالبان به شمول جنگجویان پاکستانی در جنگ غزنی کشته شده اند. افزون بر این، حدود ۱۰۰ نظامی و غیرنظامی افغان نیز در جنگ غزنی کشته شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com