حکمتیار: طالبان دشمن اسلام و مردم استند

0

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی می‌گوید هر گروهی که به جنگ ادامه می‌دهد و صلح را نمی‌پذیرد، دشمن اسلام و مردم و اسلام استند.این گروه‌ها به دستور بیگانه‌گان و برای منافع بیگانه‌گان می‌جنگند و برای ادامه حضور نیروهای خارجی در افغانستان بهانه شده‌اند.

در حالیکه فراخوان آتش‌بس حکومت افغانستان از سوی گروه طالبان بی‌پاسخ مانده است رهبر حزب اسلامی می‌گوید گروه‌هایی که به جنگ ادامه می‌دهند و در برابر صلح “سد” ایجاد می‌کنند، دشمن مردم و اسلام استند.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، میگوید که هر کسی به جنگ ادامه بدهد و در برابر صلح ممانعت ایجاد کند او در مقابل ملت، دین و کشور دشمنی می‌کند و در خدمت بیگانه‌گان است.

این گفته های آقای حکمتیار در حالی بیان میشود که وی در نخستین سخنرانی اش(۱۴ثور۱۳۹۶) در کاخ ریاست جمهوری گفت که طالبان برادران ما استند. در میان طالبان هم خوب و هم بد وجود دارد. اگر کسی از این انکار می کند جفایی بزرگ خواهد کرد.

همچنان موصوف در تاریخ ۱۶سرطان ۱۳۹۶ در سخنرانی اش اظهار داشت ، داعش همان طالبان است و طالبان حق دارند مناطقی را تحت تصرف داشته باشند.

در همین حال منابع نزدیک به طالبان تأیید می‌کنند که عباس ستانکزی مسوول دفتر سیاسی طالبان در قطر تا دو هفته دیگر در مسکو در نشستی در باره صلح اشتراک میکند

منابعی می‌گویند که در این نشست نماینده‌یی از افغانستان حضور نخواهد داشت، اما نماینده‌گانی از ایران، پاکستان، روسیه و برخی از کشورهای آسیای میانه اشتراک خواهند کرد.

انوارالحق احدی، رهبر ملی جبهه نوین افغانستان، گفت:امیدوار هستیم که در این نشست نه تنها خواست‌های خود را مطرح بسازند، بل خواست‌های مردم افغانستان را نیز مطرح بسازند.

رهبر حزب اسلامی حلقه‌هایی را در حکومت افغانستان در دخالت در کارهای کمیسیون‌های انتخاباتی نیز به تقلب متهم می‌سازد.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، گفت:ضعف کمیسیون‌های انتخاباتی و عدم استقلالیت آنان و توزیع نامنصفانه تذکره‌ها و استیکرها یک تقلب بزرگ است.

اما دفتر سخنگوی رییس جمهور می‌گوید که رییس جمهور در فرمانی، گفته است که حکومت در کارهای کمیسیون‌های انتخاباتی نباید دخالتی داشته باشد و بر مستقل بودن کمیسیون‌های انتخاباتی تاکید ورزیده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com