درخواست مشترک شورای عالی صلح و شورای علما از حکومت و طالبان

0

شورای عالی صلح و شورای علمای افغانستان از طالبان و حکومت افغانستان خواستار اعلام آتش بس در روزهای عید شدند.

در آستانه فرا رسیدن عید سعید قربان شورای عالی صلح و شورای علمای افغانستان با یک صدا از طالبان و حکومت افغانستان می‌خواهند تا به خواست مردم در رابطه به آتش بس لبیک بگویند.

کریم خلیلی و مولوی قیام الدین کشاف می‌گویند که مردم افغانستان نیاز دارند تا عید سعید قربان را در امنیت با فکر آرام سپری کنند. آقای خلیلی روز شنبه در یک نشست در کابل از هر دو طرف یعنی حکومت افغانستان و طالبان خواست تا مانند عید سعید فطر در روزهای عید قربان نیز آتش بس نمایند.

پیش از آن نزدیک به سه هزار عالم دین در یک گردهمایی در کابل نیز علیه جنگ در افغانستان فتوا صادر کردند و گفتند که این جنگ حرام است.

همچنان چند ماه قبل شماری از علمای اندونیزیا، افغانستان و پاکستان نیز طی نشستی در اندونیزیا خواهان قطع جنگ و آغاز گفتگوها در افغانستان شدند.

آنتونیو گوترش سرمنشی سازمان ملل متحد نیز به تازه‌گی گفته است که ختم جنگ در افغانستان راه حل نظامی ندارد و وی خواستار آتش بس فوری در این کشور گردیده است.

مولوی قیام الدین کشاف رئیس شورای علمای افغانستان نیز با اشاره به نشست‌ها و موقف علمای دینی از حکومت و طالبان می‌خواهد که آتش بس دوامدار را اعلام نمایند تا زمینه برای گفتگوهای صلح مساعد گردد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com