امریکا جنگ افغانستان به شرکت امنیتی بلک واتر می سپارد

0

دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا به تازگی اعلام کرد که ممکن مسئولیت جنگ افغانستان به شرکت خصوصی بلک واتر سپرده شود.

شبکه خبری ان بی سی نیوز امریکا گزارش داد، رییس جمهوری این کشور به گونه فزاینده از تیم امنیت ملی‌اش و راهبرد نظامی‌اش در افغانستان ناخشنود است و علاقه‌مندی تازه به طرح «اریک پرنس» بنیانگذار شرکت امنیتی بلک‌واتر برای خصوصی سازی این جنگ نشان داده است.

در همین حال اریک پرنس، بنیانگذار شرکت امنیتی بلک واتر گفته است، برای راضی کردن ترامپ به طرح خصوصی سازی جنگ افغانستان، در روزهای آینده تبلیغات رسانه‌یی را شدت می‌بخشد.

اریک پرنس افزود، ایالات متحده سالانه ۴۵ میلیارد دالر را صرف مصارف نظامی در افغانستان می‌کند و اگر ادارۀ جنگ به شرکت‌های قراردادی سپرده شود، فقط نیاز به هشت در صد مصارف دارد که حال صورت می‌گیرد.

بنیانگذار شرکت امنیتی بلک واتر علاوه کرد، با این کار هزینۀ جنگ افغانستان ۵۰ تا ۶۰ میلیارد دالر در سال نه بل تنها ۱۰ میلیارد دالر خواهد بود و برای نابودی هراس‎افگنان نیز این رویکرد اثرگذار واقع خواهد شد. اریک پرنس در تلاش است تا طرح‎های خود را در خصوص عملیات بر ضد «هراس‎افگنی» در افغانستان ترویج کند.

براساس منابع اطلاعاتی؛ شرکت امنیتی بلک واتر یکی از مشهورترین شرکت‌های امنیتی خصوصی در سطح جهان است که در زمینه‌های نظامی، خدمات امنیتی و نیروهای مسلح خصوصی فعالیت دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مک لین ویرجینیا امریکا می‌باشد.

شرکت امنیتی بلک واتر در سال ۱۹۹۷ میلادی توسط اریک پرنس راه اندازی شد و در سال ۲۰۰۱ فعالیت جدی‌اش را در زمینه ارائه خدمات امنیتی و نظامی در جنگ افغانستان آغاز کرد.

شرکت بلک واتر پس از حملات یازدهم سپتامبر قرارداد ۵,۴ میلیون دالر با دولت امریکا امضاء کرد تا امنیت دفتر سازمان استخباراتی امریکا (سیا) را در شهر کابل پایتخت افغانستان تأمین کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com