حکومت وحدت ملی به تفرقه‌های قومی دامن می زند

0

اسدالله خالد، رییس پیشین امنیت ملی حکومت وحدت ملی را به دامن زدن به تفرقه‌های قومی در کشور متهم می‌سازد و می‌گوید که سران حکومت با این کار، در تلاش تمدید بقای شان در حکومت استند.

آقای خالد که به تازه‌گی جریان سیاسی «امید صبا» را شکل داده است، این سخنانش را پیش از چاشت جمعه، ۲۶ اسد در ولایت خوست بیان کرد. آقای خالد که در میان شماری از شهروندان خوست سخن می‌زد، از آن‌چه که بی برنامه‌گی حکومت برای امنیت و اشتغال شهروندان گفت، به شدت انتقاد کرد.

رییس جریان سیاسی امید صبا، می‌گوید که یگانه راه حل بحران کشور، برگزاری انتخابات است – انتخاباتی که به باور او باید شفاف و عادلانه برگزار شود.

اسدالله خالد، در بخش دیگر سخنانش هم‌چنان گفت که بدلیل رساندن اطلاعات نادرست به نیروهای امنیتی، بخش‌های شهر غزنی بدست طالبان افتاد. به باور او، اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد و حکومت در برنامه ریزی‌هایش تجدید نظر نکند، دامنۀ بحران گسترده‌تر خواهد شد.

به جزء حوادث امنیتی بالای شهرهای کشور چندین حمله بر مسجدها، گردهمایی های مذهبی و اجتماعات شیعیان و قوم تاجیک تباران را در سرتاسر افغانستان به وقوع پیوسته است.

برخی از اعضای ولسی جرگه ادعا دارد که در میان سران حکومتی، به ویژه مشاور امنیت ملی رییس جمهور از پروژه تفرقه قومی در کشور برای بقای حکومت غنی در قدرت، حمایت می‌کند .

شماری از اگاهان سیاسی روند ناامنی اخیر را به دلیل خواست حکومت برای تاثیر گذاری بر انتخابات برای پیروزی جریان حامی حکومت می دانند

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com