منظوری جوایز نقدی برای ورزشکاران بازیهای آسیایی

0

رییس جمهور کشور طی حکمی برای ورزشکارانی که از بازیهای آسیایی اندونیزیا مدال کسب نمایند جوایز نقدی منظور کرد.

براساس این حکم برای ورزشکارانی که مدال طلا بدست آورند مبلغ ۱۰۰۰۰ دالر امریکایی، برای ورزشکارانی که بتوانند مدال نقره بدست آورند ۷۰۰۰ دالر امریکایی و برای ورزشکارانی که به مدال برنز موفق شوند ۵۰۰۰ دالر امریکایی پرداخت می گردد.

در همین حال محمد اشرف غنی رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته( دوشنبه) با ورزشکارانی که به مسابقات اندونیزیا میروند دیدار نموده ایشان را برای کسب افتخارات تشویق کرد.

این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری صورت گرفت علاوه بر ورزشکاران و مربیان، داکتر حفیظ الله ولی رحیمی رییس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک و برخی از اعضای رهبری کمیته ملی المپیک شرکت داشتند.

در آغاز محمد اشرف غنی رییس جمهور از زحمات و کارکردهای رییس عمومی تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک قدردانی گفت: با مدیریت و توانایی های ایشان مشکلاتی که در سکتور ورزش کشور به وجود آمده نقطه پایان گذاشته شد.

همچنان رییس جمهور از دستآوردها و قهرمانی های ورزشکاران نیز ستایش نموده گفت: مه باور دارم که شما برای سربلندی و سرفرازی وطن تان تلاش می کنید، اگر از این رقابتها مدال هم نگیرید شما قهرمانان. افغانستان هستید.

رییس جمهور در اخیر صحبتهایش گفت: جریان مسابقات را تعقیب خواهم نمود به امید اینکه خبرهای خوش و دستآوردهای خوب از شما بشنوم.

در اخیر این دیدار حکم رییس جمهور مبنی بر تعین جوایز نقدی برای مدال آوران از بازیهای آسیایی نیز به خوانش گرفته شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com