حمایت قوات امنیتی از نیروهای محاصره شده در غورماچ فاریاب

0

مسوولین محلی در ولایت فاریاب می گویند که با اعزام کوماندوهای تازه نفس، کمپ اردوی ملی در ولسوالی غورماچ از سقوط نجات یافت.

داکتر نقیب الله فایق والی فاریاب گفت که پس از سقوط کمپ چینایی ها شام‌ دیروز در ولسوالی غورماچ، پرسونل کندک ۳ در کمپ اردو زیر فشار شدید مخالفان قرار داشت، اگر به موقع اقدام صورت نمی گرفت، ممکن فاجعه دیگر رخ می داد.

او علاوه نمود که با تماس های پیهم و جلسات متعدد مقام های امنیتی مرکز متقاعد ساخت تا شماری از نیروهای کوماندو را به حمایت از نیروهای کمپ اردو اعزام نمایند.

وی افزود که کوماندوها عصر امروز در اطراف کمپ دیسانت شدند، خطر سقوط رفع گردید، نیروهای امنیتی و تازه نفس ها با مورال بلند علیه طالبان قرار دارند و طیارات مواضع مخالفین را هدف قرار می دهند.

یک افسر اردوی ملی مستقر در کمپ اردوی در غورماچ از رسیدن کوماندو ها ابراز خرسندی کرده گفت که اگر این نیروها نمی رسید، وضعیت بیش از ۳۰۰ نیروی امنیتی چندان خوب نبود.

ولسوالی غورماچ سال گذشته سقوط کرده بود، بیش از چهارصد نیرو در دو کمپ در محاصره مانده، راه ارتباطی شان قطع شده بود، یکی از این کمپ ها شام دیروز سقوط کرد، صرف یک کمپ در محدوده یک کیلومتر اراضی محاصره اند.

در پی حملات چهار روزه طالبان بالای کمپ چینایی ها در غورماچ، حدود ۱۰۰ تن از نیروهای امنیتی کشته، زخمی، اسیر و باقیمانده سربازان با تمام تجهیزات نظامی شام‌دیروز به طالبان تسلیم شدند.

در همین حال، فریدون عادل رییس اداره سره میاشت فاریاب می گوید که آنان ۱۵ جسد نیروهای امنیتی را که در کمپ‌ چینایی ها جان باخته بودند، عصر امروز به شهر میمنه انتقال و به لوای اول سپردند. عادل گفت که اجساد را ار زیر آفتاب جمع آوری کردند و وضعیت خوبی نداشت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com