کشته شدن چندین تن از طالبان در ولایت پکتیکا

0

مسئولین امنیتی پکتیکا می گویند که به سبب درگیری میان نیروهای دولتی و طالبان مسلح دراین ولایت،  ۳۵طالب کشته و شماری دیگر زخمی شده اند. این اظهارات را عبدالرووف مسعود آمر امنیت قوماندانی امنیه پکتیکا، به تاریخ ۲۱اسد ابراز داشت.

نامبرده گفت که صبح امروز، طالبان مسلح در منطقه گارو مربوط مرکز، پوسته امنیتی را هدف حمله گروهی قرار دادند. نامبرده افزود که دراین حمله ۲۱طالب کشته و دو پولیس مجروح شدند.

همچنان وی گفت که در منطقه پیرگوتی ولسوالی اورگون، شش طالب در پی انفجارماین دست داشته شان کشته شده اند. نامبرده این را نیزگفت که در ولسوالی وازیخواه، از اثر درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان، شش طالب کشته شده و شماری دیگر زخم برداشته اند.

اما ازجانب دیگر، یک منبع امنیتی به پژواک گفت که طالبان، بار دیگر ولسوالی های گیان و اومنه را به طورکامل تصرف کرده اند. همچنان زرین خان قوماندان یک پوسته درولسوالی گیان نیز گفت که همه پوسته های این منطقه، به منطقه شیخان مربوط ولسوالی اورگون انتقال داده شده اند.

از جانب دیگر، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز گفت که همه پوسته های مربوط ولسوالی اومنه و گیان را طالبان تسخیر کرده اند. قابل ذکراست که طالبان مسلح، چندی پیش نیز پوسته های گیان و اومنه را تصرف کرده بودند، که چند روز بعد نیروهای امنیتی دوباره آن را به کنترول خود درآوردند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com