عدم دسترسی بسیاری از شهروندان کشور به وکلاى مدافع

0

انجمن وکلای مدافع افغانستان می گوید که برخی شهروندان کشور، دسترسى به وکلاى مدافع ندارند و باید رقم وکلاى مدافع در کشور، هشت برابر تعداد موجود باشد.

روح الله قاری زاده رئیس انجمن وکلای مدافع افغانستان که امروز در مراسم معرفی رهبری جدید این انجمن صحبت می کرد، گفت: با وجودى که وکلای مدافع سالانه هزاران دوسیه را رسیدگی می کنند؛ اما هنوز هم برخی شهروندان ما دسترسی کامل به وکلاى مدافع در برخی ولایات و ولسوالی ها  ندارند.

او گفت که در حاضر در افغانستان ۳۷۵۰ وکیل مدافع به شمول یک هزار وکیل مدافع زن وجود دارند؛ اما این تعداد در تناسب به نفوس کشور خیلی اندک می باشد. وی افزود که بر اساس معیارهای جهانی برای یک میلیون تن، یک هزار وکیل مدافع لازم است  و بر اساس این معیار باید  بیش از ۳۰ هزار وکیل مدافع در کشور وجود داشته باشد.

به گفتۀ او بیشترین وکلای مدافع در کابل، ننگرهار، کندهار، هرات و بلخ وجود دارند و در دیگر ولایات تعداد وکلای مدافع به خصوص وکلاى مدافع زن اندک است. وى گفت که در ولایت های نورستان و ارزگان، هیچ وکیل مدافع وجود ندارد. اما او بدون ارایه جزییات افزود که وکلاى مدافع زن در پنج ولایت و ده ها ولسوالی، به دلیل مشکلات امنیتى وجود ندارند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com