سقوط بخش های از شهر غزنی بدست طالبان

0

تازه‌ترین گزارش‌ها از ولایت غزنی می‌رسانند که هنوزهم نبردها در داخل و حومه‌های شهر غزنی جریان دارند. طالبان در بخش‌هایی از شهرغزنی پاسگاه ایجاد کرده‌اند و بر ساختمان فرماندهی پولیس غزنی موشک پراگنی می‌کنند. شبکه‌های مخابراتی در غزنی، تاکنون غیرفعال استند و تنها در بخش‌هایی از شهر، مردم از خانه‌های شان بیرون شده‌اند.

در همین حال، از بسته شدن شاهراۀ کابل – غزنی در نتیجه نبردها در بخش‌‎هایی از ولسوالی سید آباد ولایت میدان وردک، نیز گزارش‌هایی پخش شده‌اند. جنگ در نزدیک ریاست امنیت‌ملی غزنی در شهر ادامه دارد و چندید مارکیت در شهر آتش گرفته‌است.

منابع گفته‌اند تاکنون ۱۳ کشته و بیش از ۳۰ زخمی مشمول غیرنظامیان به شفاخانه‌های شهر غزنی انتقال داده شده‌اند. مقام‌های حکومتی تاکنون در این باره چیزی نگفته‌اند.

طالبان، حوالی ساعت یک بامداد روز (جمعه ۱۹ اسد) از چندین استقامت بر شهر غزنی حمله کردند و خودشان را بر بخش‌های مهم این شهر – تا نزدیکی‌های فرماندهی پولیس و ساختمان ولایت – رساندند.

اعضای شورای ولایتی غزنی روز گذشته گفته بودند که ساعاتی پس از حمله، طالبان منطقه‌های موی مبارک، امام حداد، میرحیدرآباد، سنجدتک و بخش‌های از حوزۀ دوم امنیتی را در تصرف خود آورده بودند.

تصویرهایی‌که فرید احمد مشعل، فرمانده پولیس غزنی در فسبوکش نشر کرده، نشان می‌دهند که جسدهای طالبان در بخش‌هایی از داخل شهر غزنی افتاده‌اند. اما، نصرت رحیمی، سخن‌گوی وزارت در پایان روز جمعه در یک نشست خبری در کابل گفت که کنترول شهر بدست نیروهای دولتی است.

او هرچند گفت که در درگیری‌هایی که میان طالبان و نیروهای دولتی در این ولایت رخ دادند، شمار زیادی از جنگجویان طالبان کشته شدند اما در بارۀ شمار دقیق آن چیزی نگفت. همزمان با این، وزارت دفاع ملی می‌گوید که طالبان از ولایت‌های میدان وردک، پکتیا و زابل بر شهر غزنی حمله کرده بودند.

هرچند از تلفات جنگ غزنی، آمار دقیقی رسمأ پخش نشده است اما فرمانده پولیس غزنی ادعای کشته شدن ۱۵۰ طالب را دارد. در همین حال، ۱۴جان باختۀ نیروی دولتی و هشت غیرنظامی و نه غیرنظامی زخمی به شفاخانه های شهرغزنی انتقال یافته اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com