ضرب الاجل جریان‌های سیاسی به اشرف غنی

0

احزاب  و جریان هاى سیاسى، براى اصلاحات در انتخابات و قبولى خواسته هاى شان، به حکومت دو هفته ضرب الاجل دادند. در یک اعلامیه که از طرف این جریان، ١٩ اسد منتشر شده، آمده است که آنان امروز در کابل جلسه دایر نموده بودند.

در اعلامیه آمده است: ما به سران حکومت وحدت ملی و کمیسیون‌های انتخاباتی خاطرنشان می‌سازیم که باید تا دو هفته پس از انتشار این اعلامیه، به منظور شفاف‌سازی و تضمین سلامت انتخابات، تدابیر زیر اتخاذ گردد.

۱.  اعلام ثبت بایومتریک رای‌دهندگان و تضمین این امر توسط ارگانهای مسئول و اجرایی کردن این پروسه توسط مراجع فنی قابل اعتبار در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری؛

۲.  تغییر سیستم انتخاباتی در مطابقت با طرح احزاب، جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های مهم ملی کشور؛

۳.  زمینه سازی نظارت تاثیرگذار از همه پروسه‌‌های انتخاباتی برای احزاب و نهاد‌های مدنی.

آنان هشدار داده اند در صورتی که حکومت و کمیسیون انتخابات، برای شفافیت انتخابات به عنوان پروسه ملی، در مدت تعیین شده اقدام نکنند، احزاب، جریان‌های سیاسی و شخصیت‌های ملی افغانستان، برای پاسداشت از قوانین کشور و کلیت نظام مردم سالاری، برای این‌که مانع روند انتخابات فاسد و بحرانزای فعلی گردند، ناگزیراند به گزینه‌های بعدی متوسل ‌شوند.

آنان همچنان از جامعه بین‌المللی تقاضا کرده اند که از خواست مردم افغانستان مبنی بر برگزاری انتخابات عادلانه، شفاف، فراگیر و عاری از تقلب، حمایت و پشتیبانی جدی نمایند تا از هر نوع تقلب مهندسی شده و سازمان‌یافته، جلوگیری به عمل آید.

در نشست یاد شده؛ عطاء محمد نور، یونس قانونى، اسماعیل خان، زلمى رسول، محمد محقق، همایون همایون، ظاهر قدیر، داکتر انوارالحق احدی، رحمت الله نبیل، بشیراحمد ته ینج از حزب جنبش، و شخصیت هاى دیگر سیاسى و وکلاى شوراى ملى اشتراک داشتند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com