شکنجه نظام‌الدین قیصاری توسط امنیت ملی کابل

0

افراد نزدیک به جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان که توانستند پس از تلاش‌های فراوان نظام‌الدین قیصاری را در یک مهمانخانه متعلق به ریاست امنیت ملی در کابل ملاقات کنند، می‌گویند در بدن او آثار شکنجه را دیده‌اند.

یک سخنگوی ریاست جمهوری در این مورد اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

آقای قیصاری که عصر یازدهم سرطان به اتهام تهدید مسئولان امنیتی ولایت شمالی فاریاب توسط قطعه خاص حفاظت از رییس جمهوری دستگیر و به کابل منتقل شد، خود فرمانده پلیس در ولسوالی قیصار همان ولایت و در عین حال فرمانده نیروهای خیزش مردمی علیه طالبان بود و نماینده خاص جنرال دوستم در فاریاب محسوب می‌شد.

نزدیکان جنرال دوستم: ارگ ریاست جمهوری خواهان پی‌گیری پرونده نظام‌الدین قیصاری از سوی مراجع قضایی است بشیر احمد ته‌ینج، سخنگوی حزب جنبش اسلامی به رهبری جنرال دوستم گفته است که بعد از ظهر پنج‌شنبه ۱۷ اسد به ملاقات نظام‌الدین قیصاری رفته‌اند.

این دیدار در یکی از ریاست‌های امنیت ملی افغانستان در کابل انجام شده است. او گفت در حال حاضر آقای قیصاری در یک مهمان‌خانه امنیت ملی در کابل تحت نظر است.

بشیر احمد ته‌ینج گفت که در ملاقات امروز زمینه گفت‌وگوی تلفنی آقای قیصاری با معاون اول رئیس جمهوری، فرماندهان تحت امرش و اعضای خانواده او فراهم شد.

آقای ته‌ینج علاوه کرد که ارگ ریاست جمهوری تاکید دارد پرونده نظام‌ الدین قیصاری از مسیر قضایی‌اش پیگیری شود، اما جنبش اسلامی به این باور است که اتهامات علیه او کلاً سیاسی است و باید از راه گفت‌وگو حل شود.

او گفت در حالی که بیشتر از یک ماه از بازداشت آقای قیصاری گذشته اما هنوز نشانه‌های شکنجه روی بدن او دیده می‌شود.

به گفته آقای ته‌ینج نظام‌الدین قیصاری در گفت‌وگوی دو ساعته امروز خواستار رهایی سربازانش شده است. گفته شده که همراه آقای قیصاری ۱۶ سرباز او نیز دستگیر شده‌اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com