شهر غزنی در آستانه سقوط

0

مخالفان مسلح دولت شب گذشته در ولایت غزنی حملات تهاجمی را انجام داده اند و اکنون درگیری بین طالبان و نیروهای امنیتی بشدت جریان دارد .

به گفته منابع خبری در ولایت غزنی طالبان نیمه‌های شب گذشته به شهر غزنی حمله گروهی انجام داده که تاهنوز هم درگیری جریان دارد.

امان‌الله کامرانی عضو شورای ولایتی غزنی با تایید این خبر می‌گوید که صدها طالب مسلح از حوالی ساعت ۲:۰۰ شب گذشته تاکنون، بر برخی پوسته‌های امنیتی و نهادهای حکومتی مرکز شهر حمله کرده‌اند.اگر نیروهای کمکی به زودی در این ولایت اعزام نشود شهر غزنی به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

کامرانی افزود:” طالبان حوزه اول امنیتی، بالا حصار شهر غزنی، پوسته ترک حضرت و پوسته قطعه ناوه را گرفته و هم اکنون جنگ شدید بر منزل قوماندان امنیه غزنی، حرم سرای والی و ریاست امنیت ملی جریان دارد”.

اما فرید احمد مشعل فرمانده پولیس غزنی می‌گوید که شهر غزنی زیر اداره نیروهای دولتی است وطالبان به شهر غزنی داخل نشده اند و هم اکنون درگیری‌هایی در حومه‌های شهر در مناطق خوگیانی، خواجه عمری و زنه‌خان ادامه دارند.

آقای مشعل می‌گوید که شمار زیادی از طالبان از ولایت‌های همجوار به ویژه هلمند و میدان وردک به هدف سقوط شهر غزنی بسیج شده بود اما به این هدف نرسیده اند.

جنرال محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع کشور می گوید که که کماندوهای افغان به ساحه رسیده و برخی از نقاط شهر غزنی از سوی این نیروها تصرف شده است.

 

 

 

 

 

 

جنرال رادمنش افزود که در این درگیری میان دو طرف، ۶ سرباز افغان کشته و ۵ تن آنان مجروح شده اند.

به گفته آقای رادمنش، ۱۵۰ تن از جنگجویان طالبان نیز کشته و مجروح شده اند.

گفته می‌شود که در نتیجه این درگیری‌ها شاهراه میدان وردک-غزنی نیز به روی رفت و آمد بسته شده است.

ذبیح الله مجاهدین، یکی از سخنگویان گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای ادعا کرده است که جنگجویان این گروه، قومندانی امنیه غزنی، شش حوزه امنیتی، قرارگاه “پی.آر.تی”، بالاحصار، تپه تلویزیون، مرکز توپچی و پوسته‌های امنیتی اطراف شهر غزنی را تصرف کرده اند.

آقای مجاهد ادعا کرده که جنگجویان این گروه، ۱۴۰ نیروی امنیتی افغان را کشته اند؛ اما وی در مورد تلفات جنجگویان این گروه، چیزی نگفته است.

غزنی از جمله ولایت‌های ناامن در کشور شمرده می‌شود. در جریان سال جاری تلفات نیروهای دولتی در این ولایت زیاد بوده است.

 

 

 

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com