دعوت غنی از عمران خان برای سفر به کابل

0

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور کشور در تماس تلیفونی با عمران خان، صدر اعظم جدید پاکستان، ضمن ابراز تبریکی به خاطر پیروزی آقای خان در انتخابات پارلمانی پاکستان، از وی دعوت کرده است تا به کابل سفر کند.

در خبرنامه ریاست جمهوری آمده است که آقای غنی در این تماس تلیفونی به صدر اعظم پاکستان گفته است ” تمرکز ما به گذشته نبوده، بلکه به آیندۀ روشن می باشد و بر اساس آن بنیاد مناسبات را در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می گذاریم”.

بر اساس خبرنامۀ رییس جمهور، عمران خان نیز با اشاره به مشترکات تاریخی مردم افغانستان و پاکستان گفته ” برای هر دو کشور به بالاترین سطح کار می کنیم تا روابط ما در تمام عرصه ها بنیادی و به قوام برسد”.

خان در پاسخ به دعوت رئیس جمهور غنی ابراز آرزومندی کرده است تا “به زودی” به کابل سفر کرده و از نزدیک در مورد مسایل مربوط به دو کشور صحبت کند.

عمران خان روز پنجشنبه، در سخنرانی به مردم پاکستان گفت “می‌خواهیم از هر طریق ممکن کار کنیم تا صلح در افغانستان تامین شود”. او ثبات افغانستان و پاکستان را مرتبط به هم دانسته افزودکه حاضر است برای تامین ثبات در افغانستان با امریکا همکاری کند.

آقای خان ابراز آرزومندی کرد تا مرزهای افغانستان و پاکستان مانند کشورهای اروپایی باز بوده و مردم دو کشور آزادانه رفت و آمد کنند..

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com