منظوری چهار قرارداد به ارزش بیش از یک میلیارد افغانی

0

جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز در ارگ،۹ مورد تدارکاتی را بررسی کرد که در نتیجه، در خواست اعطای قرارداد چهار پروژۀ جدید به ارزش بیش از یک میلیارد افغانی که شامل موارد ذیل می‌گردد.

–قرارداد پروژۀ حفظ و مراقبت ستلایت‌ها VSAT جهت کنترول فضا مربوط ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی

-قرارداد پروژۀ وصل کیبل فایبر نوری محلات آقینه به تورغندی عبور از خاک ترکمنستان به ظرفیت ۱۶STM توسط قرارداد دولت با دولت مربوط وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی

-قرارداد پروژۀ ثبت و راجستریشن دومین‌های شخصی و دولتی تحت پسوند (.af) برای سه سال

-قرارداد پروژۀ تدارکات ۵۰% ادویۀ خط اول تداوی توبرکلوز و بسته‌های تشخیصیه پروگرام ملی تبرکلوز

در همین‌حال درخواست منظوری آغاز طی ‌مراحل تدارکاتی پروژۀ اعمار شفاخانه ولایتی ولایت غزنی با تصدی خانه‌سازی از سوی کمیسیون منظور گردید.

علاوه بر آن، درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژۀ تمدید لین انتقالی گل‌بهار- پنجشیر و سب‌استیشن پنجشیر و همچنان درخواست تعدیل قرارداد (تمدید میعاد بدون افزایش قیمت) پروژۀ احداث دستگاه برق آبی پوزه‌لیچ ولایت غور مربوط وزارت انرژی و آب پس از بررسی و مداقه، از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور گردید.

کمیسیون تدارکات ملی درخواست منظوری اعطای قرارداد تهیه و تدارک ۱۳ قلم حبوبات مورد ضرورت زون ۴۰۴ میوند قوای‌پولیس به‌شمول نظم عامه و قطعات خاص، نوع قرارداد چهارچوبی مربوط وزارت امور داخله را به منظور بررسی قیمت آفر پیشنهادی، اعاده‌ نمود و به وزارت اقتصاد وظیفه‌سپرده‌شد تا با همکاری ادارۀ تدارکات ملی، این بررسی‌ها را انجام‌دهد تا در جلسه بعدی بالای آن تصمیم اتخاذ گردد.

در همین‌حال، درخواست تعدیل قرارداد (تمدید میعاد بدون افزایش قیمت) پروژۀ اعمار تعمیر ۴۰ صنفی کمپلکس تعلیم و تربیه معلم سید جمال الدین از سوی کمیسیون رد گردید و به وزارت معارف وظیفه سپرده‌شد تا قرارداد جدید با یکی از تصدی‌های دولتی عقد گردد و با داوطلب متخلف که از کار سر باز زده‌است، مطابق قانون برخورد صورت گیرد.

در این جلسه، ناظرین ملی و بین‌المللی از جمله کاکس پارلمانی مبارزه با فساد، کمیسیون‌های مالی و بودجه و اقتصاد ملی ولسی‌جرگه، نماینده بازرس ویژۀایالات متحدۀ امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) و سیستیکا حمایت قاطع نیز حضور داشتند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com