دیدار سفیر استرالیا با معاون ریاست اجرائیه

0

نیکولا گوردُن اِسمِت سفیر استرالیا در کابل بعد از ظهر روز یکشنبه ۷اسد ۱۳۹۷ با محمد محقق معاون ریاست اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار که در کاخ شورای وزیران برگزار گردید، پیرامون، پروسه صلح، انتخابات و اوضاع جاری در کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سفیر استرالیا در کابل از دیدار با استاد حاجی محمد محقق ابراز خرسندی نموده و در مورد همکاری ها و کمک های کشور به افغانستان به معاون ریاست اجرائیه معلومات داد. سفیر گفت که کشورش در طول هفده سال گذشته افغانستان را در بخش های نظامی و انکشافی کمک نموده است.

خانم گوردُن گفت که که کشورش در اجلاس ناتو تعهداتش را در مورد افغانستان تجدید نموده و تا سال ۲۰۲۴ سالانه صد میلیون دالر در بخش نظامی و ۸۰ میلیون دالر در بخش انکشافی با افغانستان همکاری خواهد کرد.

استاد محقق معاون ریاست اجرائیه سفیر از کمک های کشور دوست استرالیا به افغانستان قدردانی کرده گفت که کشور استرالیا در عرصه های امنیت و بازسازی در افغانستان نقش خوبی داشته و نیروهای این کشور در چهارچوب تیم های بازسازی ولایتی در ولایت ارزگان همکاری های خوبی با مردم داشته و نقش ارزنده ای را در بخش انکشافی بازی کرده است.

محقق افزود:حکومت وحدت ملی در سال ۲۰۱۴ بر اساس یک توافقنامه سیاسی به میان آمده است، اما متاسفانه به دلیل اجرائى نشدن مواد این توافقنامه، حکومت در چهار سال گذشته در بسیارى از عرصه ها با مشکلات مواجه شد.بر اساس این توافقنامه باید نفوس شماری در کشور صورت می گرفت، تذکره های الکترونیکی توزیع می شد و اصلاحات انتخاباتی به میان می آمد ، با فساد مبارزه میشد که متاسفانه این موارد انجام نشد.

معاون ریاست اجرائیه گفت که اوضاع امنیتی کشور در حال حاضر در شرایط خوبى قرار ندارد و اوضاع اقتصادی نیز با مشکل مواجه است.

محقق تصریح کرد که برای جلوگیری از بحران ملى و تعدیل شدن اوضاع؛ ائتلاف بزرگ ملی تشکیل یافته است و نیز ۳۵ حزب سیاسی، طرحش را در مورد سیستم انتخابات، برای حکومت پیشکش نموده و اگر ارگ ریاست جمهوری این طرح را نپذیرد، احزاب سیاسی در برابر انتخابات تقلبى خواهند ایستاد و کشور دچار بحران خواهد شد .

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com