داکتر عبدالله: زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باید مشخص کنید

0

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، در بیست و یکمین نشست بورد مشترک نظارت و انسجام، از کمیسیون مستقل انتخابات خواست که زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را مشخص کند.

موصوف که در روز دوم و اخیر نشست یاده شده صحبت میکرد، افزود که مشخص شدن تقویم انتخابات ریاست جمهوری، به گمانه‌زنی‌ها در باره عدم اراده سیاسی حکومت نقطه پایان گذاشته و حکومت را متوجه مسئولیت‌هایش در این باره می‌کند.

داکترعبدالله با تاکید بر شفافیت و فراگیری انتخابات افزود: اهمیت پروسه انتخابات زمانی بالا می‌رود که به حق رأی مردم احترام گذاشته شود؛ تا یک قدم به جلو برویم. مردم از حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات توقع دارند که بدون مداخله تسهیلات لازم را فراهم سازد.

رییس اجراییه، به دستاوردهای حکومت پرداخته و گفت که مبارزه با فساد اداری، بهبود حکومتداری، حاکمیت قانون، توانمندسازی زنان، رشد اقتصادی و ثبات نظام مالی و رشد و توسعۀ سکتور خصوصی از اولویت‌های کاری حکومت وحدت ملی بوده است.

وى  درحالیکه فساد را یکی از عوامل مهم ناامنی و بی‌ثباتی در کشور عنوان کرد، افزود که فساد اداری نه تنها اعتبار و حیثییت حکومت را زیر سوال برده، بلکه توانایی حکومت را برای رسیدن به خودکفایی و توسعه محدود ساخته است.

موصوف تاکید کرد: ما در امر مبارزه با فساد مصمم هستیم، ولی می‌دانیم که این کار نیازمند تلاش جدی و همه جانبه است. در این زمینه استراتیژی ملی مبارزه با فساد را تهیه کردیم تا همه در تطبیق آن سهیم شوند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com