دیدار یک مقام امارات عربى با محمد محقق

0

استاد حاجی محمد محقق معاون ریاست اجراییه، یکشنبه ٢۴/١۴/١٣٩٧ با محترم آقای عیسی المزروعی ، سرپرست سفارت امارات متحده عربی در کابل ، در اقامتگاه شان ملاقات نمودند .

سرپرست سفارت امارات متحده عربی ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با استاد محقق، اظهار داشت که کشورش در پی تقویت روابط با جمهوری اسلامی افغانستان میباشد و در زمینه های مختلف انکشافی به افغانستان همکاری مینماید.

آقاى المزروعى اظهار داشتند که کشور متبوعش در زمینه هاى مختلف سیاسى ، اقتصادى و انکشافى مشورتها و نظر ات معاون ریاست اجراییه مفید میباشد وی همچنین هر نوع فعالیتهای تروریستی را در افغانستان محکوم نموده و اظهار امیدواری نمود که افغانستان در آینده نزدیک شاهد صلح و ثبات باشد.

درمقابل استاد محقق ضمن اظهار خیر مقدم ، انجام چنین ملاقاتها را زمینه ساز تقویت و گسترش روابط بین دو کشور و ملت تلقی نمود ایشان همچنان اظهار امیدواری نمودند که کشور امارات متحده عربی در زمینه ایجاد سهولت براى فعالیتهای اقتصادی و تجاری افغانها مهم بوده و خواستند همکاری خویش را در زمینه مبذول دارند.

امارات متحده از سوی جریانات سیاسی افغانستان متهم به حمایت و تمویل گروه داعش در شمال افغانستان می باشد در همین راستا گروه های سیاسی تقاضای امارات متحده عربی و قطر برای حضور نظامی در غالب نیروهای حمایت قاطع در افغانستان موجب  نگرانی است و آن را موجب تقویت گروپ های دهشت افگن در افغانستان می دانند.

قاری مصطفی از قوماندانان خیزش مردمی ضد داعش در جوزجان در مصاحبه اختصاصی با زرنج نیوز اظهار داشت:  تمویل گروه داعش در ولایت ها شمالی از جمله جوزجان و سر پل توسط استخبارات امارات متحده عربی و پاکستان انجام می گیرد. این کشورها جهت تجهیز و آموزش تخریبی به اعضای داعش در افغانستان از اتباع مسلکی خود استفاده می کنند.

شیرعلی یکتن از قوماندانان پولیس محلی در ولسوالی درزاب گفت: داعشیان بالای عزت و ناموس مردم تجارت میکنند  شیرعلی علاوه کردکه ده ها دختر به قریه سردره برده شده و در آنجا برای افرادی فروخته شده اند .

برخی از باشنده گان ولسوالی درزاب ولایت جوزجان، ادعامى کنند که  ظلم و ستم افراد وابسته به گروه داعش بر مردم و تجاوزجنسى بر دختران و زنان دراین ولسوالى، به اوج خود رسیده است.

زنی که خود را به اسم مستعار خدیجه معرفی میکرد گفت که چندی قبل، افراد وابسته به یک قوماندان گروه داعش، به خانه شان یورش برده و بعد از آنکه یازنه اش(شوهرخواهر) را کُشتند، خواهر چهارده ساله او را با خود بردند.

وی افزود: کسانیکه به خانه ما آمده بودند، افراد مفتی نعمت بودند و گروپی از اتباع امارات متحده عربی وابسته به داعش بودند که  ده ماه تمام بالای خواهرم تجاوز کردند و آنها به این امر اکتفا نکرده برخی افراد دیگر شانرا نیز دعوت کردند که بالای خواهرم تجاوزکنند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com