بررسی بدرفتارى با افراد بازداشت شده در فاریاب از سوی لوى څارنوالى

0

لوى څارنوالى میگوید که ادعاى بدرفتارى با افراد بازداشت شده در ولایت فاریاب را به طور جدى و در مطابقت با قوانین، بررسى همه جانبه مى نماید.

در اعلامیه اى که از سوى این اداره ، آمده است که در رسانه‎ها و صفحات اجتماعی، ادعاها و شکایاتی مبنی بر بدرفتاری و شکنجهافراد در هنگام دستگیری در ولایت فاریاب به نشر رسیده است.

منبع افزوده است که اداره لوی­ څارنوالی با توجه به مسئولیت و مکلفیت دولت جمهوری اسلامی افغانستان به رعایت حقوق و آزادی های افراد، و التزام آن به قوانین نافذه و ایفای تعهدات بین المللی، ادعاهای بدرفتاری و شکنجه را به طور جدی و در مطابقت با قوانین کشور، بررسی همه جانبه نموده و گزارش اجراآت خود را در اختیار عموم و نهاد‎های ذیربط قرار خواهد داد.

منبع علاوه کرده است که اداره لوی­ څارنوالی، ضمن قدردانی از فداکاری‎های بی­نظیر نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، متوقع است که در جریان اجرای وظایف دفاع و تامین امنیت این سرزمین، ملزم به رعایت حقوق، عزت و کرامت شهروندان می باشند که در صورت نقض قوانین  کشور، نهاد‎‎های عدلی و قضایی مکلف به رسیدگی و تطبیق عدالت اند.

حکومت، در پیوند به نشر ویدیوى بازداشت شده گان در فاریاب گفته است که هر نوع رفتار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را که در مغایرت با اصول و قوانین نافذۀ کشور باشد، به هیچ وجه قابل قبول نمی داند.

در اعلامیۀ ارگ که روز گذشته نشر شد نیز در پیوند به نشر ویدیوى بازداشت شده گان در فاریاب گفته شده بود که هر نوع رفتار نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را که در مغایرت با اصول و قوانین نافذۀ کشور باشد، به هیچ وجه قابل قبول نمی داند.

منابعی در ارگ ریاست جمهوری که خواستند نامشان افشا نشود تاکید نمودند نیروهای امنیتی عامل رفتار خشن با محافظین قیصاری از قطعه ویژه محافظت از رییس جمهور غنی (pps) می باشند که به دستور مستقیم ارگ برای دستگیری حامیان جنرال دوستم به فاریاب اعزام شدند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com