حملۀ داعش بر گردهمایی انتخاباتی در شهر کویته پاکستان

0

گروه دولت اسلامی، مسوولیت حملۀ مرگبار عصر جمعه را در شهر کویته به عهده گرفته است. در آن حمله که بر گردهمایی انتخاباتی صورت گرفت کم از کم ۱۳۵ تن کشته و بیش از ۱۵۰ نفر دیگر مجروح شده است. این شمار از تلفات هر لحظه در حال افزایش است.

پولیس ایالت بلوچستان گفته است که حمله انتحاری بوده و در آن سراج ریسانی، یکتن از سیاسیون کاندید در انتخابات پارلمانی ایالت بلوچستان کشته شده است.

عمران خان، رهبر حزب تحریک پاکستان، دقایقی پس از این حمله، رویداد خونین روز جمعه را شدیداً محکوم کرده است. این حمله در شهرک مستنگ کویتۀ بلوچستان رخ داده و دومین حمله در نوع خود طی سه روز اخیر، بر گردهمایی های انتخاباتی در پاکستان می باشد.

سراج ریسانی، که گفته شده هدف این حملۀ انتحاری بوده است، عضو حزب عوامی بلوچستان بود که برای رفتن به پارلمان در انتخابات شرکت کرده بود. سراج ریسانی، عضو حزب عوامی بلوچستان که در حملۀ روز جمعه کشته شد.

چند روز پیش، در یک حملۀ بمی، هارون بلور، یکتن از اعضای ارشد حزب عوامی نیشنل پاکستان در خیبرپشتونخواه نیز کشته شد.

اسنفندیار ولی خان، رهبر عوامی نشنل پارتی پاکستان، با تقبیح حمله، نگرانی خود را از وضعیت امنیتی ابراز داشته گفت که با عدم مصوونیت کاندیدها و رای دهندگان، شفافیت و عادلانه بودن انتخابات تحت سوال قرار می گیرد.

انتخابات سرتاسری پارلمانی پاکستان قرار است به تاریخ ۲۵ جولای برگزار شود که در مبصرین عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان را بیشتر برندۀ این انتخابات تلقی می کنند.

این درحالیست که نوازشریف، صدراعظم پیشین پاکستان و دخترش مریم نواز، شام جمعه از لندن به میدان هوایی لاهور رسید و از آنجا با هلیکوپتر به اسلام آباد انتقال داده شده است.

جمع کثیری از هواداران آقای شریف برای استقبال وی به جاده های لاهور برآمده بودند که پس از انتقال وی توسط هلیکوپتر در اثر ایجاد کشیدگی، میان گردهمایی کنندگان و پولیس درگیری به وقوع پیوسته است.

آقای شریف قبل از آمدن به پاکستان گفته بود باوجودیکه می داند گرفتار می شود به پاکستان برخواهد گشت. نوازشریف و دخترش هفتۀ گذشته توسط یک محکمۀ مبارزه علیه فساد اداری، به فساد مالی مجرم شناخته شده و هر یک به ۱۰ سال و هفت سال زندان محکوم شده اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com