کشته شدن حقانی فرمانده طالبان در غزنی

0

مقام‌های محلی ولایت غزنی ادعا کرده اند که شب گذشته، ملا نواب احمد حقانی، فرمانده مشهور طالبان با ۳ فرد دیگر این گروه در ساحه قلعۀ قاضی مرکز شهر غزنی کشته شده است.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی دراین باره گفت که ملا نواب احمد حقانی، فرماندهی حملات تهاجمی و جنگ‌های چریکی طالبان را در غزنی بر عهده داشت.

سخنگوی والی غزنی می‌گوید شب گذشته ملا نواب احمد حقانی، با افرادش بالای سه پوستۀ امنیتی ما در ساحۀ قلعۀ قاضی حملۀ تهاجمی کردند که در اثر کمین نیروهای امنیتی افغان در ساحۀ قلعۀ قاضی این فرمانده با سه فرد گروه طالبان کشته شدند.

سخنگوی والی غزنی می‌گوید که نواب احمد حقانی، در چندین حملۀ خونین بر علیه نیروهای امنیتی افغان دراین ولایت دست داشته و چند روز قبل فرمانده قطعۀ خاص پولیس این ولایت را با شش سرباز، او به قتل رسانده بود.

مقام‌ها می‌گویند که این فرمانده طالبان در یک درگیری رو در رو با نیروهای امنیتی افغان در قلعۀ قاضی، حومۀ مرکز شهر غزنی با سه فرد دیگر کشته شده اند.

مقام‌های محلی غزنی، کشته شدن نواب احمد حقانی را برای بهبود امنیت این ولایت موثر خوانده می‌گویند که پس از این حملات چریکی و تهاجمی طالبان دراین ولایت، کاهش خواهد یافت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com