ادامه حمایت مالی ناتو از نیرو های افغان تا سال ۲۰۲۴

0

نشست سران کشور های ناتو، روز پنجشنبه۲۱ سرطان شاهد نشست اختصاصی در مورد افغانستان بود. در پایان این نشست یک اعلامیه ۱۰ ماده‌یی به نشر رسید که در آن آمده، ناتو تا زمانی که افغانستان به صلح و ثبات برسد، در کنار حکومت و مردم این کشور باقی خواهد ماند.

در این اعلامیه تذکر رفته است که ناتو نیروهای افغان را تا سال ۲۰۲۴ میلادی حمایت مالی خواهد کرد و از پروسه صلح و هر ابتکاری که منجر به صلح شود نیز حمایت می‌کند.

بربنیاد اعلامیه، ناتو از وعده همکاری قطر و امارات در چهارچوب مأموریت حمایت قاطع به افغانستان استقبال کرده و از عملکرد دولت افغانستان در راستای مبارزه با گروه‌های دهشت افگن به شمول گروه داعش حمایت خود را اعلام داشته است.

ینس ستولتنبرگ، منشی عمومی ناتو نیز بعد از نشست سران کشورهای آن پیمان به خبرنگاران گفت ما هیچ گاهی نمی‌گذاریم که افغانستان لانه امن دهشت افگنان شود، اعضای ناتو متعهد استند که کمک های مالی خود را افزایش دهند، همچنان سه هزار مربی را در چوکات مأموریت حمایت قاطع نیز به افغانستان می‌فرستند.

همچنان، کورنیلویس سفیر ملکی ناتو در افغانستان از تصمیم سران ناتو در مورد افغانستان استقبال کرده، تصامیم ناتو را در مورد افغانستان چنین بر شمرد حمایت دوامدار و مشترک کشورهای عضو ناتو از افغانستان، عملیات مشترک کشورهای همکار ناتو و تمدید حمایت مالی از نیروهای افغان امنیتی تا سال ۲۰۲۴.

آقای زیمرمن گفت که مقام‌های افغان نیز در این نشست تعهد سپردند که به ایجاد اصلاحات ادامه می‌دهند و اقدامات لازم را در زمینه برگزاری انتخابات شفاف و همه قبول و مبارزه با فساد انجام خواهند داد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com