حامد کرزى: طالبان دست از جنگ بردارند

0

حامد کرزى رئیس جمهور پیشین افغانستان، نگرانى شدیدش را از آغاز مجدد درگیرى ها میان نیروهاى امنیتى و اعضاى تحریک طالبان در نقاط مختلف کشور، ابراز میدارد.

بعد از آتش بس میان حکومت و طالبان درروزهاى عید، نبردهاى شدید در ولایات فاریاب، کندز، بادغیس فراه  و هلمند آغاز شده است، که به ده ها تن از نیروهاى امنیتى تلفات وارد گردیده است. حکومت افغانستان، آتش بس را براى ١٠ روز دیگر تمدید نمود؛ اما طالبان تمدید نکردند.

در یک خبرنامه که از طرف دفتر مطبوعاتى حامد کزرى آمده است که رئیس جمهور پیشین، ضمن ابراز تسلیت با خانواده هاى قربانیان این در گیرى ها افزوده است: آتش بس روزهاى عید سعید فطر، از جانب همه مردم افغانستان با گرمى فراوان مورد استقبال قرار گرفت.

کرزى گفته است که در جریان این آتش بس؛ منسوبین نیروهاى مسلح، طالبان و مردم همه یکدیگر را در آغوش گرفتند و جشن ها بر پا کردند.

وى گفته است که اینگونه استقبال از آتش بس نشان داد که جنگ جارى در کشور، از جانب خارجى ها و براى منافع آنها بر ملت تحمیل شده است. افغان ها در هر دو جانب، فقط قربانیان آن بوده و کشور از آن خساره مند است.

حامد کرزى، یکبار دیگر از تحریک طالبان خواسته است تا دست از جنگ بردارند, با خواهران و برادران هموطن خود دست به دست هم دهند؛ تا یکجا وطن عزیز خود را از راه صلح، اتحاد و اتفاق ملى آزاد و آباد نمایند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com