تاکید داکتر عبدالله بر همکاری پاکستان برای مقابله با دهشت افگنی

0

داکترعبدالله عبدالله، ریاست اجرائیه افغانستان عصر روز چهارشنبه (۳۰ جوزا) با ممنون حسین، رئیس جمهور پاکستان در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان دیدار و روی مبارزه با دهشت‌افگنی و ثبات منطقه‌یی گفتگو کرد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه افغانستان براى اشتراک در یک کنفرانس در مورد آب وارد تاجکستان شده است، و قرار است امروز به کشور برگردد.

در این نشست رییس جمهور پاکستان از نقش فعال حکومت افغانستان در کشته‌شدن مولانا فضل‌الله رهبر تحریک طالبان پاکستان تشکر و کرد و خواهان بهبود روابط و همکاری مشترک هردو کشور گردید.

آقای ممنون حسین با اشاره به رفت‌و آمدها و تلاش‌های مشترک رهبران دو کشور گفت که عمل به اساس برنامه مشترک عمل پاکستان و افغانستان برای صلح و همبستگی می‌تواند هردو کشور را در راه دست‌یافتن به ثبات و امنیت منطقه‌یی و بهبود روابط میان دو کشور کمک نماید.

رییس اجراییه نیز رفت و آمدهای مسوولین بخش نظامی هردو کشور ابراز امیدواری نمود که گام‌های صادقانه و جدی بتواند هردو کشور را در دست یافتن به صلح و ثبات یاری رساند و خواهان اقدامات عملی و قاطع حکومت پاکستان علیه رهبران و اعضای گروه طالبان در پاکستان گردید.

رییس اجراییه گفت افغانستان تروریست‌ها را بدون استثنا تروریست و دهشت‌افگن می‌داند و تروریست خوب و بدی از نظر حکومت افغانستان وجودندارد. حکومت افغانستان در گذشته نیز رهبران بالا رتبه‌ی تحریک طالبان پاکستان را هدف قرارداده و این‌بار نیز با استفاده از همین طرز دید علیه مولانا فضل الله اقدام صورت گرفت.

پیش از این مقام‌های افغان و امریکایی تأیید کرده اند که ملا فضل‌الله،به تاریخ ۲۳ جوزا در ولایت کنر افغانستان در حمله‌ای طیاره بی‌پیلوت امریکایی کشته شد.

در این نشست هردو طرف از گام‌های حکومت افغانستان و اعلان آتش بس برای دست یافتن به صلح و آشتی حمایت کردند و براصل اعتماد سازی میان افغانستان و پاکستان و تبادل معلومات استخباراتی٬ افزایش ملاقات‌های مشترک میان مسوولین نظامی و ملکی دو کشور و پیام واضح و روشن به طالبان که اگر آماده‌ی صلح نباشند با زور و قوت با آنان برخورد می‌گردد٬ تاکید صورت گرفت.

این در حالی است که روز گذشته، محمدحنیف اتمر، مشاور امنیت ملی افغانستان در رأس هیاتی به پاکستان رفت و مقام‌های افغان گفته که این هیأت مقام‌های پاکستان، دیدار و گفتگو کرده است.

در این اواخر، سفرهای مقام‌های نظامی و ملکی پاکستان و افغانستان افزایش یافته است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com