معاینه مجانی بیماران توسط داکتران بغلان و ننگرهار

0

داکتران شفاخانه های خصوصی  در ننگرهار و بغلان  فیصله کردند که در روزهای اخیر ماه مبارک، مریضان را به طور مجانی معاینه کنند.

محب الله حبیبی رییس صحت عامه بغلان به تاریخ ۲۲ جوزا درنشستی که بدین منظور دایر شده بود، گفت  که داکتران به مناسبت ماه مبارک رمضان فیصله کردند که داکتر هر شفاخانه و بیماری مریضان هر بخش مربوطه را برای یک روز به گونه مجانی تشخیص نمایند.

حبیبی افزود که داکتران صرف تشخیص می نمایند و از وسایلی استفاده می کنند که پول شفاخانه در آن مصرف نشود و مجانی صورت گیرد. عبدالحی نعمتی والی بغلان دراین رابطه گفت این اقدام نیک، همدردی داکتران را ابراز می کند و ممکن دراین جریان تداوی مریضانی هم صورت گیرد که پیش از این توان تداوی را نداشتند.

داکترمحمد اسلم ساپی مسؤول بخش رادیولوژی یکی از شفاخانه های خصوصی در پلخمری نیز به پژواک گفت که تا پایان رمضان جاری، مشکل مریضان را به طور رایگان تشخیص می کند.

نامبرده علاوه کرد: با عملی شدن این تصمیم امراض بیماران تشخیص خواهد شد و از جانب دیگر باعث کسب اعتماد مردم بر شفاخانه های خصوصی  نیز می شود. احمد الله ( نام مستعار) باشنده شهر پلخمری گفت که دخترش از مدت طولانی بیمار بود، اما توان مالی تداوی  او را نداشت.

نامبرده گفت:  دیشب اعلان را شنیدم، آمدم، بیماری دخترم را تشخیص کردند و به پول اندک برایم ادویه دادند.  به اساس یک خبر دیگر، شفاخانه های خصوصی در ننگرهار نیز به روزهای ۲۷ و ۲۸ رمضان تصمیم گرفتند تا خدمات صحی را به مردم رایگان پیشکش کنند.

داکتر نجیب الله کامه وال رییس صحت عامه ننگرهار در جلسه اى که بدین مناسبت تدویر یافته بود، اذعان کرد که در جریان این دو روز، فیس داکتر و بستر مجانی خواهد بود، معاینات لابراتوری به نصف قیمت اجرا می گردد و ادویه هم به نرخ نازل داده می شود.

داکتر ایمل حسنزی رییس اتحادیه شفاخانه های خصوصی ننگرهارهم اظهارات رییس صحت عامه این ولایت را تایید نمود. موصوف تعهد سپرد که فیصله صحت عامه را عملی نموده و دربخش عرضه خدمات صحی توجه مورد نیاز مبذول خواهدکرد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com