بی توجهی مسؤولان به وضعیت امنیتی غرب کابل

0

رویداد خونین روز گذشته در غرب کابل در حالی رخ داد که به‌گفته‌ی اعضای شورای محل و باشندگان این منطقه، آنان پیش از وقوع آن از مسؤولان امنیتی خواهان تدابیر امنیتی شدیدتری شده بودند و آنان را در جریان تهدیدهای موجود گذاشته بودند.

در حادثه خونین غرب کابل که اقلیت قومی هزاره در ان مسکونه دارند  بر اساس آماری که اکنون به دست وزارت صحت موجود است ۵۷ تن کشته شده‌اند که مشمول ۲۵ مرد ۲۲ خانم، هشت کودک و دو جسد مجهول الهویه است. و به تعداد ۱۱۹ تن دیگر از هموطنان ما زخمی شده‌اند که مشمول ۵۰ مرد ۵۲ زن و ۱۷ کودک است.

غلام‌سخی موفق، رییس شورای محل شهرک خاتم‌الانبیا در ناحیه‌ی ششم می‌گوید، مردم به‌خاطر تأمین امنیت محل توزیع شناس‌نامه و جلب توجه بیشتر مسؤولان امنیتی نشست‌های متعددی برگزار کردند، اما مسؤولان در این نشست‌ها حضور نداشتند و فرد انتحارکننده از ضعف اطلاعاتی سود برده است.

در همین حال، نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید، آنان در جریان نشست‌های باشندگان محل نبودند اما تمام مراکز توزیع شناس‌نامه و ثبت‌نام رأی‌دهندگان زیر پوشش امنیتی است.

از سوی دیگر، در حالی‌که شماری از باشندگان محل می‌گویند سربازانی که مسؤول تأمین امنیت مرکز توزیع شناس‌نامه بودند، به‌جای کارمندان این مرکز، شناس‌نامه توزیع می‌کردند و به این دلیل مسأله‌ی امنیت کاملن مورد بی‌توجهی قرار گرفته بود، آقای دانش می‌گوید چنین چیزی حقیقت ندارد.

اکنون باشندگان محل می‌گویند، تا زمانی‌که مرکز توزیع شناس‌نامه به محل دیگری انتقال نیافته، آن‌ها حاضر به گرفتن شناس‌نامه نخواهند بود.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com