اختطاف چند تن مسافر هزاره ولایت غور

0

طالبان ۴ مسافر یک موتر را در ولسوالی چشتِ هرات ربودند. سیدکریم زاهد، ولسوال چشت می‌گوید که شام  روز گذشته، مسافران یک موتر که از غور به سمت هرات در حرکت بودند در منطقه‌ی دره‌ی تخت از سوی طالبان ربوده شدند.

به گفته‌ی آقای زاهد، طالبان پس از چند ساعت ۴ تن از این مسافران را نزد خود نگه‌ داشته و متباقی را رها کردند. ولسوال چشت می‌افزاید، افراد ربوده‌شده مربوط قوم هزاره‌اند و تاکنون از سرنوشت‌شان هیچ خبری در دست نیست. به گفته‌ی آقای زاهد، این رویداد در منطقه‌ی تحت حاکمیت طالبان رخ داده است.

افراد مسلح ناشناس صبح سه شنبه، ۲۸ حمل ۹۷  یک موتر نوع فلانکوچ را در منطقه‌ بره خانه شهر فیروزکوه ولایت غور توقف داده و ۱۰ سرنشین هزاره آن را به گلوله بستند. آقای نظامی گفته که در این رویداد ۶ تن از مسافران کشته و ۴ تن دیگرشان زخمی شده‌اند.

تاریخ سه ماه اسد ۱۳۹۳ برابر با ۲۵ ماه جولای ۲۰۱۴ گروه طالبان ۱۵ فرد ملکی را در ولایت غور بطور فجیعی به شهادت رساندند. این کشتار بیرحمانه بطور سیستماتیک و هدفمندانه بوده، طوریکه مسافران سه موتر مینی بوس را که در مسیر ولایت غور به طرف کابل در حرکت بودند، پیاده نموده و کسانی را که متعلق به قوم هزاره بودند از دیگران جدا ساخته و بعد آنها را بقتل رساندند

به روز چهارشنبه ۵ عقرب ۹۵ عبدالحی خطیبی، سخنگوی استانداری غور اعلام کرد که ۱۰۰ مرد مسلح وابسته به دولت اسلامی (داعش) قصد ربودن یکهزار گوسفند از منطقه فیروزکوه را داشته‌اند، اما با مقاومت مسلحانه نیروهای دولتی و ساکنان منطقه روبرو شده‌اند. مهاجمان هنگام عقب‌نشینی بیش از۳۰ تن از باشندگان هزاره یک روستا که چوپان بوده‌اند و همچنین چند کودک را گروگان گرفته و سپس به قتل رسانده‌اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com