برگزاری مراسم آگاهی دهی در رابطه به ثبت نام و فهرست رای دهندگان در نیمروز

0

این مراسم با حضور انجینیر محمد سمیع والی نیمروز و با اشتراک شماری از روسای ادارات ملکی و نظامی، فریده حمیدی نماینده مردم در پارلمان، محمد نادر بلوچ نماینده مردم در مجلس سنا، معاون شورای ولایتی نیمروز، علمای کرام، اعضای جامعه مدنی و جمع کثیری از مردم هم از قشر اناث و ذکور برگزار گردید.

انجینیر محمد سمیع والی نیمروز رای دهی را حق مسلم هر شهروند دانسته افزود؛ تهیه فهرست رای دهندگان شفافیت انتخابات را تضمین میکند و زمینه را برای برگزاری یک انتخابات شفاف مساعد میسازد.

والی نیمروز با تاکید بر اینکه به هیچکس اجازه مداخله در روند ثبت نام رای دهندگان را نخواهد داد، از تامین امنیت تمامی محلات ثبت نام رای دهندگان، توزیع تذکره های ورقی و سایت های انتخاباتی خبر داده، خواهان اشتراک گسترده مردم در این روند شد.

والی نقش علمای کرام، بزرگان اقوام، جامعه مدنی و رسانه هارا در آگاهی دهی بمنظور ثبت نام و تهیه فهرست رای دهندگان ازرنده خوانده و از آنان خواست تا دراین بخش همکاری نمایند.

عبدالحمید شریفی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات طی سخنانی، خواهان همکاری علمای کرام و بزرگان اقوام در اشتراک مردم در روند ثبت نام رای دهند گان شده اضافه کرد؛محلات ثبت نام رای دهندگان در سراسر نیمروز فعال میباشند و مردم میتوانند با مراجعه در محلات تذکره خودرا ثبت فهرست رای دهندگان نماید.

فریده حمیدی روند ثبت نام رای دهندگان را یک پروسه اساس و ملی دانسته و از مردم خواست تا جهت بدست آوردن حق شان ثبت نام نمایند.

صدیق چخانسوی معاون شورای ولایتی نیمروز گفت؛ مردم با ثبت نام در روند ثبت نام رای دهندگان ثابت نمایند که در تعیین سرنوشت کشور خود سهیم هستند.

محمد نادر بلوچ انتخابات را بسیار مهم در آینده کشور دانسته، ضمن توجه بیشر مسئولین در بخش آگاهی دهی، از مردم خواست تا دراین روند اشتراک نمایند.

رئیس ارشاد،حج و اوقاف انتخابات شفاف را در آبادانی کشور تاثیر گذار خوانده، خواهان اشتراک و حضور گسترده مردم در این روند شده و از مسئولین خواست تا شفافیت انتخابات را بیشتر تضمین نمایند.

رئیس امور زنان ولایت نیمروز طی سخنانی از تمام زنان این ولا خواست تا در رند ثبت نام رای دهندگان حضور پر رنگ داشته باشند.

عتیق نورزاد مسئول نهادهای جامعه مدنی نیمروز نقش جوانان در رای دهی مهم خوانده، و از تلاش های جامعه مدنی در بخش آگاهی دهی در مورد روند ثبت نام رای دهندگان یادآوری نمود.

این در حالیست که روند ثبت نام و تهیه فهرست رای دهندگان از تاریخ ۲۳ حمل ۱۳۹۷ آغاز و الی تاریخ ۲۴ ثور ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com