دیدار وزیر مالیه با مشاور مالی صدراعظم و سرپرست وزارت مالیه پاکستان

0

اکلیل حکیمى، وزیر مالیه بتاریخ ٣٠ حمل ١٣٩٧، در جریان سفر رسمی که بمنظور اشتراک در نشست هاى بهارى صندوق بین المللى پول (IMF) و بانک جهانى (WB) به واشنگتن دى سى ایالات متحده آمریکا دارد با جناب مفتاح اسماعیل، سرپرست وزارت مالیه پاکستان ملاقات نمود.

در این ملاقات که جناب ایتهل سنهاوسر، معاون بانک جهانى برای آسیاى جنوبى و شاغلى حمد الله محب، سفیر افغانستان مقیم واشنگتن نیز حضور داشت در رابطه به بهبود روابط اقتصادى و تجارتى میان افغانستان – پاکستان، تعدیلات در موافقتنامه تجارت و ترانزیت میان دو کشور (APTTA) توسط تیم هاى تخنیکى هر دو جانب، پروژه هاى منطقوى بخصوص کاسا یک هزار و تاپى، انتقال برق و گاز ترکمنستان از طریق افغانستان به پاکستان، صادرات و واردات افغانستان از طریق بندر واگه، سرک تورخم – جلال آباد و دیگر مسایل ذیعلاقه بحث صورت گرفت.

وزیر مالیه از جناب سرپرست وزارت مالیه پاکستان دعوت بعمل آورد تا در آینده نزدیک براى بحث هاى همه جانبه روى موافقتنامه تجارت و ترانزیت میان دو کشور تیم تخنیکی از کابل به اسلام آباد سفر نموده و مذاکرات را آغاز نمایند.

معاون بانک جهانى براى آسیاى جنوبى ضمن حمایت از روابط تجارتی و اقتصادی افغانستان و پاکستان به تداوم همکارى هاى انکشافى شان اطمینان دادند.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com