شرکت نیروهای اردوی ملی در مانور مشترک نظامی عربستان

0

وزارت دفاع ملی، می‎پذیرد که نیروهای ارتش، در تمرین‎های نظامی مشترک ۲۵کشور جهان در عربستان سعودی، شرکت کرده اند. این تمرین‎ها یک ماه پیش، به رهبری پاکستان در عربستان سعودی آغاز شدند و امروز پایان یافتند.

وزارت دفاع ملی، در پاسخ به پرسش‎ها در بارۀ چگونگی حضور نیروهای ارتش در این تمرین‎ها، می‎گوید که این نیروها، در کنار نظامیان کشورهای دیگر، به آماده گی‎های شان در پیکار با هراس‎افگنی، پرداخته اند.

محمدرادمنش، سرپرست دفتر سخن گوی وزارت دفاع ملی می گوید:«فقط آماده گی‌ها برای مبارزه علیه تروریسم و همچنان دهشت افگنی و دیگر گروپ هایی که در این کشورها ممکن به وجود بیایند، چه گونه اقداماتی را و چه گونه ظرفیتی را به کار بیندازند.

۲۵کشور، توانایی های نظامی شان را در تمرین های «سپرخلیج» در عربستان سعودی به نمایش گذاشتند.

عبدالله بن حسین السبایی، سخن گوی تمرین های نظامی سپر خلیج گفت: «هدف از این تمرین های نظامی، بلند بردن توانایی های نظامیان و ایجاد همکاری های نزدیک میان شان، برای رویارویی با چالش های منطقه یی است. تمرین های مشترک نظامیان کشورهای گونه گون، توانایی های آنان را بلند می برند و سرانجام ما را به هدف افزایش امنیت منطقه یی خواهند رسانید.

دو مقام پاکستانی در ترکیب یک هیئت، در تمرین‎های نظامی مبارزه با هراس افگنی که با شرکت ۲۴ کشور در عربستان برگزار شده است، شرکت کرده اند.

شاهدخاقان عباسی، نخست‌وزیر و قمرجاوید باجوه، فرمانده ارتش پاکستان به منظور شرکت در تمرین‎های نظامی ائتلاف ضد تروریسم کشورهای اسلامی، به عربستان سعودی رفتند.

رسانه‎های پاکستانی گزارش داده اند یک هیئت بلند پایه که خرم دستگیر، وزیر دفاع پاکستان نیز مشمول آن است، نخست‎وزیر و فرمانده ارتش پاکستان را در این سفر همراهی می‌کند.

حضور ارتش افغانستان در این تمرین‎ها با پرسش‎هایی همراه شده است؛ آن هم در اوضاعی که نقش پاکستان در این میان برجسته تر بوده است. کشوری که از بهر آنچه که همکاری نکردن در پیکار با هراس افگنی گفته می شود، همواره بار انتقادهای کابل و متحدانش را به دوش دارد.

تمرین های سپر خلیج که در هژدهم ماه مارچ سال روان میلادی آغاز شده بودند، بزرگترین تمرین های نظامیان در منطقه خلیج دانسته شده اند. رهبران کشورهای عضو اتحادیه عرب و برخی از کشورهای دیگر، به روز دوشنبه، مراسم پایانی این تمرین ها را تماشا کردند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com