جنرال جان نیکلسن: انتخابات آینده افغانستان بسیار مهم خواند

0

جنرال جان نیکلسن قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان می‌گوید، فشارهای نظامی سیاسی و دیپلوماتیک بالای طالبان برای حاضر شدن این گروه به پروسه صلح افزایش می‌یابند.

جنرال نیکلسن این را دیروز دوشنبه در جریان سفرش به ولایت کندهار بیان کرد. قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان هم‌چنان افزود که بخشی از این تلاش‌ها، وارد کردن فشار بیشتر بر پاکستان است تا به‌خاطر حمایت از روند صلح افغانستان گام‌های عملی بردارد.

وی گفت:

همزمان که پیشنهاد صلح صورت می‌گیرد باید فشارها هم برای صلح ادامه بیابد، این فشارها هم دیپلوماتیک، اجتماعی و نظامی اند. فشارهای دیپلوماتیک باید بالای پاکستان افزایش یابد تا روند صلح افغانستان را حمایت کند.

جنرال جان نیکلسن هم‌چنان از طرح صلح که حکومت افغانستان به گروه طالبان پشنهاد کرده‌است حمایت کرد و از طالبان خواست تا دست از جنگ کشیده و به روند صلح بپیوندند.

قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان هم‌چنان در دیدارش با مقام‌ها و بزرگان قومی ولایت کندهار مشارکت گسترده مردم در انتخابات آینده افغانستان را بسیار مهم خواند و گفت که مشارکت مردم در این روند می‌تواند در راستای تأمین صلح و ثبات در افغانستان کمک کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com