پاکستان خواستار برکناری جنرال عبدالرازق

0

شماری ازنماینده گان مردم در مجلس با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر پاکستان به کشور اظهار نمودند که پیش شرط هایی که پاکستان به حکومت ارائه کرده خلاف منافع ملی است و نباید عملی گردد.

گفته میشود که بخشی از خواست پاکستان برکناری جنرال رازق فرمانده پولیس کندهار از مقام اش بوده است.

شکیبا هاشمی نماینده کندهار مجلس در این مورد گفت: نخست وزیر پاکستان در سفر یک هفته پیش خود به کابل، شش مورد پیشنهاد را به حکومت افغانستان سپرده است که برکناری جنرال رازق یکی از این پیشنهادات است.

شکیبا هاشمی در مجلس گفت: اگر یک کشور مستقل هستیم، چگونه صدر اعظم پاکستان میاید و فرمایش میدهد که جنرال رازق در کندهار نباشد؟ درحالی که جنرال رازق در بخش تامین امنیت و مبارزه با مخالفین دست آورد های زیادی داشته است.

آصفه شاداب، نماینده فاریاب در مجلس تصریح کرد:نخست وزیر پاکستان شش شرط گذاشته و تبادله معلومات استخباراتی نباید با پاکستان صورت گیرد. این کار قابل قبول مردم افغانستان نیست و رئیس جمهور نباید این موضوع را نادیده بگیرد.

در همین حال رئیس مجلس نماینده گان عبدالرووف ابراهیمی تاکید نمود که پاکستان همواره در برابر افغانستان سیاست دوگانه بازی کرده و باید جلو هر گونه دسیسه های پاکستان گرفته شود.

آقای ابراهیمی اضافه کرد:جنرال رازق یک جنرال با غرور و شجاع است و در سطح کشور محبوبیت خود را دارد. پاکستان او را شناخته که پیشنهاد برکناری وی را کرده است. نباید حکومت این تصمیم را بگیرد. هرچند حکومت احتمالا این کار را انجام نخواهد داد.

نماینده گان مردم در مجلس یاد آور شدند تا هنگامی که پاکستان با فشار های راستین جهانی مواجه نشود، هیچ گاهی دست از مداخله در امور افغانستان برنمیدارد و گفتگوهای کابل- اسلام آباد هم به نتیجه نخواهد رسید.

جنرال عبدالرازق چندین بار است که پاکستان را محکوم به انفجار و انتحار در کشور کرده است.

جنرال عبدالرازق، فرمانده پولیس کندهار پاکستان را دشمن افغانستان می‎داند و از جامعۀ جهانی می‎خواهد که بر این کشور، بیشتر فشار آورد. این جنرال پرنفوذ تأکید دارد که پاکستان اهداف بزرگی را در افغانستان دنبال می‎کند و می‎خواهد پایگاه های بزرگ آموزشی هراس افگنان را در افغانستان ایجاد کند.

وی در این باره بیان داشت: در دو طرف خط دیورند ترورستان را جابه جا کرده اند و آنان را آموزش می‎دهند و هدف آنان این است که جنوب و مرزها ی افغانستان با ایران و پاکستان در دست شان باشد، حکومت را ضعیف بسازند، مواد مخدر قاچاق کنند، معادن را بگیرند و از پول آن مرکزهای تروریستان را در این جا ایجاد کنند و تمویل کنند.

جنرال رازق می‎گوید که پاکستان می خواست ظاهرأ شورای کویته را به هلمند انتقال بدهد تا رهبران و خانواده های طالبان را در کنترول خود داشته باشد. جنرال رازق افزود: دشمن ماست و ما این توقع را نداشته باشیم که پاکستان بگذارد ما آرام باشیم و پالیسی که جهان در برابر پاکستان ساخته، باید آن را عملی بسازد.

این در حالی است که چندی پیشتر پاکستان با جابجایی مواد انفجاریه در مایک قصد ترور وی را داشت که قبل از رسیدن به هدف جلوگیری شد.

همچنان جنرال عبدالرازق گفته است که از سال ۲۰۱۳ این سومین بار است که از مایک برای ترور اش استفاده شده است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید