خاتمه درگیری میان نظامیان افغان و پاکستانی

0

مقام‌های ولایتی خوست می‌گویند که بربنیاد توافق صورت گرفته میان نیروهای افغان و پاکستانی از دیروز به این‌سو در ولسوالی جاجی‌میدان در امتداد خط دیورند جنگ میان دوطرف متوقف شده است.

در خبرنامه‌ای نشر شده از سوی دفتر والی خوست آمده است که هرچند در مناطق سرحدی این ولسوالی نیروهای امنیتی افغان جابجا شده اند؛ اما از عصر دیروز تا اکنون میان نیروهای دو کشور تبادل تیراندازی صورت نگرفته است.

در همین حال، دگروال محمود ځاځی، رئیس ارکان لوای اول پیاده اردوی ملی در خوست گفت که برای جلوگیری از فیر سلاح‌های سنگین از سوی نیروهای پاکستانی، سلاح‌های سنگین به پوسته‌های امنیتی نیروهای افغان نیز انتقال داده شده است.

دگروال ځاځی گفت در سرحد نیروهای توپچی هم جابجا شده است، پس از این اگر نیروهای پاکستانی سلاح‌های سنگین را استفاده کنند، عمل بالمثل را شاهد خواهند بود و آن اهداف که نزد ما تثبیت شده را از بین می‌بریم.

جنرال آصف غفور، سخنگوی اردوی پاکستان در مورد درگیری روز یکشنبه میان نیروهای افغان و پاکستانی، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که بر نیروهای سرحدی آن کشور از سوی نیروهای افغان حمله شده و دو سرباز آنان کشته و پنج تن شان مجروح گردیده اند.

در این خبرنامه آمده است که نظامیان سرحدی پاکستان به گونۀ معمول مصروف نظارت در امتداد خط دیورند بودند و آمادگی‌های لازم را برای آغاز کار ساخت کتاره در آن ساحه می‌گرفتند که از سوی نیروهای افغانستان بر آنان تیراندازی شد.

نیروهای سرحدی افغان روز گذشته ادعا کردند که یک سرباز نیروهای پاکستانی را بازداشت کرده اند؛ اما اردوی پاکستان در این مورد به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com