عدم استقبال مردم از ثبت‌نام‌ها برای انتخابات

0

کمیسیون مستقل انتخابات می‏گوید که در روز نخست ثبت نام‌های رأی دهنده‎گان، در ۱۴۱۹مرکز در سراسر کشور، در حدود شش هزار و پنج صد تن، ثبت نام کرده اند. این کمیسیون، شمار ثبت نام کننده گان را کمرنگ می‌داند، اما امیدواراست که در روزهای آینده شمار بیشتری از مردم، نام‎های شان را ثبت کنند.

این کمیسیون می‎گوید که تنها در کابل، ۳۷۴ مرکز ثبت نام‎های رأی دهنده‌گان ایجاد شده اند و انتظار می‎رود که روزانه ۳۷هزار تن ثبت نام کنند. انیسه شهید، خبرنگار طلوع نیوز که در دومین روز روند ثبت نام‌های رأی دهنده گان که به مرکزها رفته بود، می‎گوید که در این روز نیز حضور مردم در این مرکزها کم رنگ بود.

ملیحه حسن، عضو کمیسیون مستقل انتخابات در این باره می‎گوید:  سطح مشارکت آن چه که کمیسیون تقاضا دارد نیست. کمیسیون مستقل انتخابات، ١۴١٩مرکز ثبت نام‎های رأی دهنده گان را برای زنان و مردان  در سراسر کشور ایجاد کرده است.

مسؤولان یکی از این مرکزها در کابل می‏گویند که روز شنبه، پنجاه مرد و بیست زن در این مرکز ثبت نام کرده اند و روز یک شنبه نیز در این مرکز ده مرد و چهار زن ثبت نام کرده اند.

کمیسیون مستقل انتخابات بیست و هشتم ماه میزان را روز برگزاری انتخابات مجلس نماینده گان و شوراهای ولسوالی‎ها تعیین کرده است. اما با توجه به میزان بی علاقه‎گی مردم به ثبت نام برای رأی دهی، دیده شود که در این انتخابات چقدر مردم شرکت خواهند کرد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com