افتتاح چهار پروژه علمی فرهنگی در پوهنتون تخینکی-انجنیری غزنی

0

پوهنمل دکتور نجیب الله خواجه عمری وزیر تحصیلات عالی، در دومین روز سفر کاری به ولایت غزنی ضمن بررسی وضعیت تحصیلی پوهنتون تخینکی-انجنیری غزنی، چهار پروژه را در آن پوهنتون افتتاح نمود.

این پروژه ها که شامل کمپیوتر لب، کتابخانه، مرکز تحقیق و خلاقیت و سیستم برق رسانی می گردد؛ از سوی وزیر تحصیلات عالی در حالیکه وزیر اطلاعات و فرهنگ و والی آن ولایت نیز حاضر بودند افتتاح نمودند.

دکتور خواجه عمری گفت: « وزارت تحصیلات عالی بادرنظر داشت امکانات و بودجه دست داشته ی خویش تلاش می نماید تا زمینه های بهتر تحصیلی را در نهاد های تحصیلات عالی برای محصلان کشور مهیا سازد» .

موصوف در دیداری از لیلیه و صنوف درسی پوهنتون تخنیکی غزنی، به مسوولین آن پوهنتون هدایت داد تا پیشنهاد شان را در قسمت خریداری و تهیه چپرکت ها و سایر ضرویات لیلیه، به مقام وزارت تحصیلات عالی ارایه تا مشکلات محصلان از این ناحیه مرفوع گردد.

وزیر تحصیلات عالی هم چنان در نشستی با استادان و محصلان پوهنتون تخنیکی-غزنی در حالیکه انجنیر عبدالکریم متین والی غزنی، امان الله کامرانی معاون شورای ولایتی غزنی و شماری از مسوولین امنیتی آن ولایت، نیز حضور داشتند، پیشنهادات و نظریات آنان را استماع کرد.

در آغاز این نشست پوهنیار ذبیح الله دانش رییس پوهنتون تخنیکی غزنی از تشریف آوری وزیر تحصیلات عالی به ولایت غزنی قدردانی نموده یک سلسله پیشنهادات شان را در قسمت اعمار ساختمان های معیاری تدریسی، ازدیاد بورسیه های تحصیلی، رشته های جدید، تجهیز لابراتوار و کتابخانه، افزایش بست های کادری و اداری، میادین ورزشی، ساخت یک کندک ویژه برای حفظ امنیت نهاد های تحصیلات عالی آن ولایت و سایر نیازمندی های شان با وزیر تحصیلات عالی و والی آن ولایت در میان گذاشت.

دکتور خواجه عمری ضمن ابراز خرسندی ازعلاقمندی جوانان غزنی به علم و داشن در آن ولایت گفت وزارت تحصیلات عالی با توجه به شرایط عینی کشور و امکانات خویش در مرفوع ساختن خواست های آنان تلاش خواهد نمود.

قابل ذکر است پوهنتون تخنیکی-انجنیری غزنی دارای یک پوهنحی انجنیری جیولوژی معادن و دو دیپارتمنت انجنیری معادن و برق می باشد که در آن حدود ۷۵۰ تن محصل از سوی ۱۸ تن استاد تدریس می گردد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com