آغاز کار ساخت شهرک رهایشی افسران پولیس زن در کابل

0

ماموریت حمایت قـاطع ناتو و وزارت داخلۀ کشور بـرای تشویق و ایجاد سهولت برای منسوبین اناث پولیس، کار ساخت یک شهرک رهایشی ویژه زنان پولیس را افتتاح کردند.

در محفلی که به همین مناسبت برگزار گردیده بود، رولا غنی، بانوی اول کشور، جنرال جان نیکلسن، فرماندهی نیروهای ناتو در افغانستان، جانان بارکزی، معاون اول وزارت امور داخله، سفیر کانادا برای افغانستان و شماری دیگر ازمقام‌های افغانستان حضور داشتند.

فرمانده ماموریت حمایت قاطع ساخت این شهرک را اولین گام برای افزایش حضور زنان در چوکات وزارت داخله عنوان کرده و تامین صلح در افغانستان را امکان پذیر دانست.

این شهرک به ارزش ۱۲۰میلیون دالر که ۲۶ میلیون آن به کمک مالی کشور کانادا و بریتانیا و کوریای جنوبی هم مبلغ ۳۲ میلیون دالر می پردازد برای ۳۰۰ پولیس زن در کنار وزارت داخـله تا سال ۲۰۲۰میلادی ساخته و حاوی ده بلاک رهایشی خواهد بود که که هر بلاک سی اپارتمان خواهد داشت.

جنرال جان نیکلسون، فرمانده ماموریت حمایت قاطع و نیروهای امریکایی در افغانستان در مراسم آغاز کار این شهرک خطاب به نیروهای امنیتی گفت: “ما با شما هستیم و در کنار شما خواهم ماند تامین صلح در افغانستان امکان پذیر است و ما در این روند در کنار شما هستیم و از شما حمایت میکنیم.”

رولا غنی، بانوی اول کشور نیز در مراسم آغاز کار این شهرک خطاب به نیروهای پولیس زن گفت: به یقین گفته میتوانم که حکومت وحدت ملی به تعهدات خود برای ایجاد فرصت های بهتر کاری و مصونیت شغلی شما پابند است و از شما توقع میرود که برای تامین امنیت بیشتر تلاش کنید.

جانان بارکزی، معاون اول وزارت امور داخله نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد که پروسه شهرک سازی برای پولیس زن به دیگر ولایات کشور نیز گسترش یابد و مصئونیت بود و باش آنها تامین شوند.

در حال حاضر، بیش از ۵۰۰۰ زن در چارچوب پولیس و اردوی افغانستان خدمت میکنند. وزارت داخلۀ افغانستان می گوید که هرچند، در چهار سال اخیر شمار زنان در صفوف پولیس تا ۶۸ درصد افزایش یافته، اما هنوزهم ولایتهای جنوبی و شرقی افغانستان با کمبود پولیس زن روبرو اند. وزارت داخله گفته است شمار زنان در پولیس ملی را به ۱۰ هزار تن تا ۵ سال اینده افزایش خواهند داد.

 

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com