سفر تیم فوتبال ساحلی برازیل به افغانستان

0

تیم ملی فوتبال ساحلی برازیل می گوید اگر مصارف سفر آن تیم به افغانستان تامین گردد، حاضر است غرض انجام رقابت های دوستانه به افغانستان سفر کند.

حضرت گل باران، رئیس کمیتۀ فوتبال ساحلی افغانستان می گوید که اعضای فدراسیون فوتبال برازیل آمادگی خود را برای این سفر ابراز داشته اند و اگر همچو سفری تحقق بپذیرد، به گفتۀ آقای باران “این بزرگترین موفقیت و دست آورد برای یک کشور محاط به خشکۀ مثل افغانستان است که قهرمان فوتبال ساحلی را میزبانی می کند”.

از جانبی دیگر، یک کلپ فوتبال ساحلی شهر لاس انجلس امریکا، روز چهارشنبه رسماً از حضرت گل باران دعوت کرده تا در آن تیم بازی کند.

با حضور باران در لیگ ساحلی امریکا، او نخستین افغان خواهد بود که در این سطح در ایالات متحده در رقابت های فوتبال ساحلی شرکت می کند.

آقای باران که غرض شرکت در یک کورس ۵۰ روزه مدیریت تیم ملی و آمادگی های ملی پوشان به شهر ریو دی جینیروی برازیل رفته است در صحبتی گفت “آنچه در این ۵۰ روز آموختم، دریافتم که چگونه می توان بازیکنان تیم ملی را برای رقابت ها آماده ساخت.”

حضرت گل باران که خود عضویت تیم ملی فوتبال ساحلی افغانستان را نیز دارد علاوه کرد که در این دورۀ آموزشی، “در کنار اعضا و مربیان تیم ملی فوتبال ساحلی برازیل آموخته است که تنها تمرینات نمی تواند یک بازیکن را برای رقابت های بین المللی آماده سازد، بلکه به گفتۀ وی “بازیکنان باید روحاً و جسماً آمادۀ رویارویی با تیم های خارجی گردند.”

اما آقای باران می گوید که ولایات جنوبی و جنوب غربی افغانستان مانند فراه و هلمند با داشتن ریگ زار ها، بستر خوبی برای پرورش بازیکنان فوتبال ساحلی است و به زودی پس از برگشت به افغانستان سفری به آن ولایات داشته و بهترین استعداد ها را برای تیم ملی انتخاب خواهد کرد.

در حالیکه افغانستان کاملاً با فوتبال ساحلی تازه آشنا شده است؛ اما در دو سال گذشته این تیم توانست در سطح آسیا تیم های نامی چون چین، قطر، ازبکستان و مالیزیا را شکست دهد و در جام بین المللی فوتبال ساحلی جایگاه چهارم را کسب کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com