غیرقانونی بودن دانشگاۀ اسلامی حکمتیار

0

از چند ماه به این سو، دانشگاهی به نام «دانشگاه اسلامی» در یک ساختمان در منطقۀ کارته سۀ شهر کابل به فعالیت آغاز کرده و دانش جو جذب می‎کند.

به گزارش طلوع نیوز این دانشگاه خصوصی از سوی گلبدین حکمتیار، رهبرحزب اسلامی بی‎آنکه از سوی وزارت تحصیلات عالی جواز داشته باشد، ساخته شده و فعالیت می کند.

مسؤولان دفتر رسانه یی حزب اسلامی گلبدین حکمتیار می گویند که هنوز مراحل قانونی این دانشگاه که قرار است در پنج ولایت ایجاد شود، به پایان نرسیده اند.

اما، نجیب الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی می‎گوید که این وزارت جوازی برای چنین دانشگاهی صادر نشده است و فعالیت این دانشگاه، غیرقانونی است: «تاهنوز دانشگاهی ایجاد نشده است.»

با این حال این دانشگاه بی مجوز قانونی به کارش ادامه می دهد.

وزارت تحصیلات عالی نیز فهرست از نهادها و دانشگاه های خصوصی را در صفحه رسمی این این وزارت منتشر کرده است که در این فهرست نیز کدام نهادی بنام دانشگاه اسلامی وجود ندارد.

مسؤولان دفتر رسانه یی حزب اسلامی گلبدین حکمتیار می گویند که هنوز مراحل قانونی این دانشگاه که قرار است در پنج ولایت ایجاد شود، به پایان نرسیده اند.

در همین حال، شماری از اعضای شورای ملی تأکید دارند که نهادهایی که جواز فعالیت ندارند باید بسته شوند.

فاطمه نظری، عضو کمیسیون تحصیلات عالی مجلس نماینده گان در این باره گفت: فعلأ گسترش دانشگاه های جدید معطل است. هیچ کس نباید فراقانونی عمل کند.

در حال حاضر، افزون بر۳۴ دانشگاه دولتی ۸۲ موسسه یا دانشگاه خصوصی در کشور به گونۀ قانونی فعالیت دارند. ۳۵۰ هزار دانشجو در این دانشگاه ها مشغول فراگیری آموزش استند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com