نمایندۀ ویژۀ روسیه: گروه طالبان از روسیه پول درخواست کرده اند

0

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان، روز پنج‎شنبه/ ۹ حمل در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفته است که گروه طالبان در دیدارهایی خواستار کمک مالی از جانب روسیه به خاطر خرید اسلحه، به شکل غیرقانونی، از حکومت افغانستان شده‎اند.

کابلوف مدعی شده است که گروه طالبان به نمایندگان روسیه گفته‎اند که این گروه به اسلحه روسیه نیازی ندارد.آنان می گویند که برای ما پول بدهید، ما جنگ افزارها را از انبارهای ارتش و پولیس افغانستان می خریم.

این دیپلومات روس همچنان می گوید که روسیه درخواست پول از سوی طالبان را نپذیرفته است: «آنان در بارۀ آوازه های که از پاکستان مهمات دریافت می کنند خندیدند. در زمان حضور شوری مجاهدین جنگ افزار ازطرف پاکستان دریافت می کردند، اما طالبان اکنون همه چیز را از داخل افغانستان می خرند.اگر طالبان از ما پول بخواهند پاسخ ما همیشه این است که پوزش می خواهیم ما پول نداریم.»

طبق اظهارات کابلوف، نمایندگان طالبان تصریح کرده‎اند که این گروه اسلحه مورد نیاز خود را از دیپوهای اردو و پولیس افغانستان خریداری می‎کنند و این گروه اکنون نیازی به وارد کردن اسلحه از پاکستان ندارند.

این اظهارات در حالی بیان میشود که پیش از این، مقام های حکومت افغانستان و ایالات متحده بارها از ارتباط روسیه با گروه طالبان خبر داده اند.

این دیپلومات روس، ادعای مقام های امریکایی را در بارۀ فراهم سازی کمک های لوژستیکی به طالبان رد می کند و آن را پنهان سازی شکست واشنگتن در جنگ افغانستان می داند.

کابلوف می پذیرد که با گروه طالبان تماس هایی دارند و دلیل آن را هم تأمین امنیت سفارت روسیه در کابل و حفاظت از شهروندان روسیه در افغانستان می گوید؛ با این همه طالبان تاکنون این گفته ها را تائید نکرده اند.

کابلوف می گوید که رهبران طالبان خواهان گفت وگوهای صلح با حکومت افغانستان استند و در حال حاضر آن ها فراخوان صلح کابل را زیر بررسی دارند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com