احضار شارژدافیر پاکستان به وزارت امور خارجه

0

وزارت امورخارجۀ افغانستان، شارژدافیر سفارت پاکستان را در پیوند به راکت پرانى هاى این کشور احضار نمود.

در خبرنامه مطبوعاتى وزارت امور خارجه  آمده است، با وجود ابراز نگرانی ها از سوی جمهوری اسلامی افغانستان در گذشته در مورد راکت پراگنی های دوامداری که نیروهای پاکستانی در سر تاسر خط فرضی دیورند انجام داده اند، این عمل هنوزهم جریان دارد.

منبع افزوده است، این سلسلۀ انداخت راکت ها باعث از دست رفتن جان متعدد و زخم برداشتن افراد ملکی و همچنان از بین رفتن دارایی های مردم در ولایت کنر گردیده است.

در خبرنامه آمده است که این راکت پراگنی های پاکستان در ولایت کنر، بر علاوۀ از دست رفتن جان های مردم وتخریب ساحه، زمینه را برای گروه های تروریستی مساعد ساخته است.

منبع گفته است که دولت و مردم افغانستان، این اعمال پاکستان را با شدید ترین الفاظ محکوم نموده و آنرا تخلف زشت و جدی آن کشور از معیارهای بین المللی میداند.

در خبرنامه آمده است که در همین راستا؛ وزارت امور خارجه عصر روز گذشته، شارژدافیرسفارت پاکستان در کابل را احضار نموده؛ تا این نگرانی جدی دولت جمهوری اسلامی افغانستان را به مقامات دولت متبوع خود انتقال داده و این حملات را فوراً متوقف سازند.

گفتنى است که بعد از چند هفته وقفه، نیروهاى پاکستانى بار دیگر بر مناطق ولایت کنر، راکت پرانى ها را آغاز نموده اند، که بر علاوۀ تلفات جانى، خسارات هنگفت مالى نیز به مردم محل رسیده و ده ها فامیل بیجا شده اند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com