حبس غیر قانونی سه صراف توسط قوماندان حزب حکمتیار

0

شماری از اعضای شورای ملی، می گویند که میرویس، یکی از فرماندهان مسلح حزب اسلامی حکمتیار در ولایت بغلان، سه تن از صرافان را در ولایت کندز ربوده است و در حدود دو ماه در یک چاه در پاسگاۀ این فرمانده، باخشونت نگهداری کرده است.

تصویرهایی که به دست رسانه ها رسیده نشان می دهند که این صرافان، از یک چاه که در حدود بیست متر چقری دارد، بیرون کشیده می شوند. در این تصویرها دیده می شود که ربوده شده گان، به شیوه های گوناگون، حتا با فشار دادن انگشتان شان توسط امبور، شکنجه می شوند.

نماینده گان مردم در مجلس، بر به کیفر رسانیدن این آدم ربایان تأکید می ورزند. عبدالودوود پیمان، می گوید: دوماه شده که این مردمان مظلوم در یک چاه بسیار عمیق که حفرش بیست و پنج متر می رسد، نگهداری می شوند.

لالی حمیدزی، نمایندۀ دیگر مجلس نیز افزود: پس از دوماه در پاسگاه فرمانده میرویس پیدا شدند؛ میرویس یکی از فرماندهان حزب اسلامی آقای حکمتیار است که به پروسه صلح آمده است.

وزارت امور داخله، نیز می پذیرد که این مکان مربوط فرمانده میرویس بوده است که اکنون فراری است و از این پاسگاه به شمول پنج تن از رباینده گان یک راکت انداز، یک  دهشکه و مقداری از مهمات به دست نیروهای امنیتی افتاده اند.

نصرت رحیمی، معاون سخن گوی وزارت امورداخله در این باره گفت: نیروهای امنیتی، بالای خانه میرویس نام در ولایت بغلان عملیات مشترکی را انجام می دهند که این سه نفر را از آنجا سالم نجات می دهند و در نتیجه آن پنج نفر اختطاف چیان را نیروهای امنیتی دست گیر می کنند.

افراد ربوده شده، برادر و برادرزاده های حاجی امان الله اتمانزی، از مشاوران رییس جمهورغنی استند.

میرویس از آن شمار فرماندهان مسلح حزب اسلامی حکمتیار است

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com