جنرال جان نیکلسن: حمله‎‏های انتحاری طالبان افزایش می یابد

0

جنرال جان نیکلسن، فرمانده کل نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، از کاهش حمله های رو در روی طالبان و افزایش حمله های انتحاری این گروه در سال روان در افغانستان خبر می دهد.

این نظامی بلند پایه امریکایی می گوید که او تغییر روی کرد طالبان را برای تلاش به هدف تصرف مرکز ولایت ها، به مثابۀ کاهش جاه طلبی این گروه  می نگرد؛ به این معنا که فشارهای حکومت افغانستان وائتلاف جهانی ضد هراس افگنی، بر طالبان اثرگذار بوده اند: طالبان از درگیری های بزرگ خود داری خواهند کرد، اما حضور شان را با حمله های بر پایگاهای دور افتاده و همچنان حمله های پیچیده در شهرها و ترورها نشان خواهند داد.

جنرال جان نکلسن گفته است که رهبران طالبان چهار ماه پیش در نشستی در شهر کویتۀ پاکستان، تصمیم گرفتند تا  جنگ جویان این گروه پس از این شهرهای افغانستان را تصرف نکنند و به جای آن به حمله های انتحاری  رو آورند وحضور شان را نشان بدهند.

درهمین حال، حکومت می گوید که نیروهای امنیتی، برای سرکوب هراس افگنان در سال روان، عملیات نصرت را به پیش خواهند برد.

محمد رادمنش، معاون سخن گوی وزارت دفاع در این باره می گوید: تمام آماده گی هایی که در پلان چهار ساله داریم، آن ها را ما در میدان محاربه به استعمال می گیریم؛ انشاءالله که سال جاری یک سال خوبی نسبت به سال گذشته خواهد بود.

نصرت  رحیمی، معاون سخن گوی وزارت امور داخله نیز می افزاید: کوشش این است که دشمنان مردم افغانستان در اثر این عملیات تضعیف شود که نتوانند در سال آینده حملات وحشی و تروریستی پلان گذاری کنند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com