پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان در مصاف با امارات

0

 

تیم ملی کرکت افغانستان روز سه شنبه در دومین رویارویی دور “شش بهترین” راهیابی به جام جهانی کرکت ۲۰۱۹، تیم امارات متحدۀ عربی را با پنج وکت از راه برداشت.

امارات متحده که نخست به میدان رفته بود هدف ۱۷۸ دوش را به افغانستان تعین کرد که آبی پوشان افغان آن هدف را در اوور ۳۰م با از دست دادن پنج بازیکن پوره کرد.

اصغر استانکزی کپیتان این تیم پس از یک وقفۀ چند روزه به میدان بازی برگشت و تیم را مانند گذشته به خوبی رهنمایی کرد.استانکزی نزدیک به ده روز پیش از بهر مشکل اپاندیس زیر تیغ جراحی رفت و روز سه شنبه به بازی برگشت.

آغازگران بیتنگ افغانستان کارکردگی خوبی از خود به نمایش نگذاشتند،اما گلبدین نایب که برخلاف رقابت های دیگر امروز آغازگر بیتنگ افغانستان بود با کسب ۷۴ دوش در همکاری با نجیب زدران که به کسب ۶۳ دوش موفق شد، توانستند ۱۷۸ دوش را پوره کنند.

گلبدین نایب به عنوان بهترین بازیکن رقابت امروز افغانستان با امارات متحدۀ عربی شناخته شد.

در میان بالرها یا توپ انداز های تیم ملی کرکت افغانستان، یکبار دیگر راشد خان که امروز بار کپتانی را بر دوش نداشت، توانست پنج بازیکن تیم امارات را از میدان خارج کند.

با توجه به کارکردگی ضعیف تیم افغانستان در دور نخست راهیابی به جام جهانی، اکنون در کنار پیروزی باید منتظر بخت بد برخی تیم ها هم باشد.

برای اینکه افغانستان بتواند در جام جهانی ۲۰۱۹ حضور یابد، باید رقابت بعدی خود را با آیرلند ببرد.

اما در کنار آن باید دست به دعا بنشیند تا ویست اندیز تیم سکاتلند را شکست دهد و زیمبابوی به تیم امارات متحدۀ عرب ببازد و یا هم باران شود تا هر دو تیم یک یک امتیاز کسب کنند.

در صورتیکه افغانستان در دور ابتدایی راهیابی می توانست تیم های زیمبابوی و سکاتلند را شکست دهد؛ نیازی به اینهمه گمانه زنی ها و اگر اگر ها نمی بود.

راشد خان، در مصاحبه یی که با ویبسایت شورای بین المللی کرکت انجام داده پذیرفته است که رقابت های آسان و پیروزمندانۀ را باخته اند.

در حال حاضر در میان شش تیم برتر تیم ویست اندیز ۶ امتیاز، زیمبابوی و سکاتلند هر کدام ۵ امتیاز دارند و افغانستان با دو پیروزی ۴ امتیاز کسب کرده است.

آخرین رقابت “شش بهترین” تیم ملی کرکت افغانستان روز جمعه ۲۳ مارچ با تیم آیرلند است که پیروزی در آن رقابت درب راهیابی به جام جهانی را برای افغانستان باز نگه میدارد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com