پیوستن یک قوماندان حزب جمعیت اسلامی به طالبان

0

محمد نعیم اندرابی، آمر امنیت فرماندهی پولیس ولایت فاریاب، می‌گوید که غلام نبی شجاع، یکی از فرماندهان محلی جمعیت اسلامی، با حدود صد تن از زیر دستان‌اش در ولسوالی گرزیوان این ولایت به طالبان پیوسته است.

غلام نبی شجاع به علت آن چه که به توجهی مقام‌های محلی فاریاب در رسیده‌گی به پرونده قتل چهارتن ازنزدیکانش این تصمیم را گرفته است.  او ادعا دارد که افراد مسلح مربوط به ملا فیض‌الله ولسوال گرزیوان درقتل این چهارتن دست دارند.

آقای اندرابی گفت: در دو روز گذشته در مقام ولایت نشستی به رهبری والی صاحب در این باره داشتیم. رییس امنیت ملی هم حضور داشت. تصمیم گرفته شد که نیروهای کمکی به گرزیوان فرستاده شوند. ممکن است حمله‌های هوایی نیز برکسانی که مخالف حکومت استند درآن ولسوالی انجام شوند.

ملا فیض‎الله، سرپرست ولسوالی گرزیوان، ادعاد می‎کند که فرمانده شجاع از زمان‌های دور با طالبان همدست بود و زمینۀ ضربه زدن به نیروهای دولتی و خیزشی‌های حامی دولت را ازسوی طالبان فراهم می‌کرد. یک عضو شورای ولایتی فاریاب می‌گوید که با پیوستن این فرمانده به طالبان، نگرانی‌ها از بدترشدن اوضاع امنیتی ولسوالی گرزیوان بیشتر شده‎اند.

نورالحق محمدی، عضو شورای ولایتی فاریاب، در این باره ‎ گفت: چند روز است که ما با مردم و بزرگان مردم در ولسوالی گرزیوان در تماس استیم. والی صاحب وم قام‌های دیگر را نیز در جریان گذاشته‎ایم و در صورتی‎که به اوضاع گرزیوان و بلچراغ توجه نشود، این ولسوالی‌ها سقوط خواهند کرد و فاجعه‌های انسانی نیز رُخ خواهند داد.

به گفتۀ مقام‌های محلی فاریاب با پیوستن غلام نبی شجاع، سه روستا به شمول دره زنگ ودره شاخ در لسوالی گرزیوان نیز به دست طالبان افتاده اند، اما تلاش‌ها برای سرکوب طالبان و پس گرفتن بخش‌های از دست رفته به زودی آغاز خواهند شد.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com