وزیر خارجۀ ایران: آمریکا در حال انتقال داعش به شمال افغانستان است

0

ایران، ایالات متحده امریکا را متهم می‌سازد که جنگ‌جویان داعش را در افغانستان کمک می‌کند تا با این کار هراس افگنی را در منطقه دامن بزند و همسایه‌گان افغانستان را تهدید کند.

جواد ظریف، وزیر خارجه ایران دردیدارش ازپاکستان می‌گوید که چرخبال‌های امریکایی، جنگ‌جویان داعش را از ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار به بخش‌های نا معلومی انتقال می دهند.

وزیر خارجه ایران در سخنرانی در انستیتیوت مطالعات راهبردی پاکستان در اسلام آباد می‌گوید که تهران  اطلاعات استخباراتی  دراختیار دارد که نشان می‌دهند چرخبال‌های امریکایی ازولسوالی ده بالای ننگرهار جنگ‌جویان داعش را به بخش نا معلوم انتقال می دهند.

آقای ظریف هشدارمی‌دهد که هیچ کشوری نمی‌تواند با تلاش برای نا امن ساخت کشور دیگر امنیت خودش را تامین کند.

ظریف گفته استاین خیال وهم است که امنیت را با پول خرید. این خیال وخیال است که  امنیت را به بهای نا امن ساختن دیگران به دست آورد.اکنون ما دریک جهان متفاوت زنده گی می کنیم.

ضمیر کابلوف، نماینده ویژه روسیه برای افغانستان روز پنجشنبه ۱۹ دلو در یک مصاحبه با خبرگزاری دولتی روسیه گفت: بر بنیاد اظهارات چندین شاهد، تندروان با سلاح های شان یکجا توسط هلی کوپتر های بدون نشان شناسایی به داخل خاک افغانستان منتقل می شوند.

نماینده ویژه روسیه برای افغانستان ادعا کرد از آنجاییکه نیرو های امریکایی و ناتو کنترول حریم هوایی افغانستان را بدست دارند، آنان یا در انتقال جنگجویان داعش به افغانستان دست دارند و یا جلو پرواز این هلی کوپتر ها را نگرفته اند.

اریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مسکو به خبرنگاران گفته است:  نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان به افراد وابسته به داعش کمک تسلیحاتی می‌کنند.

خبرگزاری فرانسه  afp۱۰ جنوری در یادداشتی از رشد و گسترش سریع تفکر داعش در زیر گوش آمریکا و نیروهای نظامی و امنیتی افغانستان در کابل پرداخته است. خبرگزاری فرانسه نوشته است که، در ۱۸ ماه گذشته، داعش ۲۰ بار به کابل حمله کرده است.

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان در یک مصاحبه خبری با تلویزیون الجزیره ایالات متحده امریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد و گفت که امریکا به این گروه اجازه داده است تا در افغانستان رشد کند.

محمد اسماعیل خان، رهبر جهادی در غرب افغانستان می گوید ظهور و نحوه عملکرد تروریستان داعشی را از برنامه ریزی های آمریکا دانسته که در ده سال گذشته روی دست گرفته شده و برای آینده هم ادامه خواهد داشت.

اتهام استفاده حکومت از نام داعش برای حمله بر مخالفین سیاسی

پس از حمله‌ی خونین تروریستی بر تظاهرات جنبش روشنایی در دوم اسد سال گذشته، اتهام‌هایی از سوی معترضین علیه حکومت صورت گرفت و احمد بهزاد در نهایت در ۲۵ قوس سال گذشته در مجلس نمایندگان آن را علناً به شورای امنیت ملی (آقای اتمر) و ریاست امنیت ملی (آقای استانکزی) نسبت داد. آقای بهزاد در این نشست گفت که داعش نام مستعار شورای امنیت و امنیت ملی است.

ظاهر قدیر در نشست روز دوشنبه ۲ قوس ۹۴ ولسی جرگه گفته بود:  اسناد دارم که حکومت مستقیماً در ایجاد داعش دست دارد؛ مسئولین خط اول داعش در کابل زندگی می‌کنند و در وزارت‌ها و سفارت‌ها چکر می‌زنند.

لالی حمیدزی، عضو مجلس نماینده گان در نشست عمومی شنبه، ۴ قوس معصوم استانکزی، رییس امنیت ملی را متهم به حمایت از داعش در افغانستان ساخت و به صورت واضح گفت که آقای استانکزی مسؤول پروژۀ داعش است.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com