حملۀ طالبان بالای شهر فراه

0

منابع محلى در ولایت فراه گفته اند که در یک حملۀ تهاجمى طالبان بر یک پوسته امنیتى در مرکز این ولایت، حداقل هفت تن از نیروهاى پولیس ملى کشته و مجروح شدند و پوسته به دست طالبان سقوط کرده است.

دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه و باشنده قریه شمالگاه مرکز ولایت فراه، ضمن تائید این خبر گفتند که طالبان مسلح، شب گذشته بر پوسته امنیتی پولیس در قریه شان حمله کردند، که در نتیجه پوستۀ پولیس کاملا توسط طالبان سقوط داده شده است و تمامی اسلحه و مهمات پوسته را نیز باخود برده اند.

قانع همچنان افزوده است که دراین حمله طالبان، پنج پولیس کشته و دو تن دیگر شان زخمی شدند و چهار پولیس دیگر ازسوى طالبان اسیرگرفته شده اند. ازسویى هم قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان مى گوید که در حمله تعرضی، افراد شان بالای پوسته امنیتی پولیس در قریه شمالگاه، پنج پولیس کشته شده و چهار تن دیگر شان به دست طالبان اسیر شده اند.

به گفته وی، ۱۹ میل اسلحه و مهمات سبک و سنگین نیز به دست طالبان افتاده است.  گفتنی است که هفته جاری، خونین ترین هفته برای نیروهای امنیتی در فراه به شمار می رود.

روز گذشته، ولسوالی اناردره ولایت فراه نیز به دست طالبان سقوط داده شد که درنتیجه بشمول حبیب الله آخندزاده قوماندان امنیه ولسوالی، ١٢ پولیس نیز کشته شدند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com