اعمال غیر قانونی طالبان در ولایت فاریاب

0

منابع محلی در ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب می گویند که طالبان پنج تن را به شمول یک زن  در محضر عام دُره زده اند. عبدالرحمن پناه ولسوال کوهستان گفت که مردی بنام سهراب در منطقه قدوغک پایان این ولسوالى شایسته (عروس اش) را با مردى بنام ملا سردار به داشتن رابطه نا مشروع متهم نموده به طالبان اطلاع می دهد.

پناه علاوه کرد که محکمه طالبان، خُسر زن  (سهراب) را به دلیل اینکه نتوانست اتهامات بالاى عروس و ملا سردار را ثابت بسازد، در محضر مردم ۸۰ دُره، شایسته نام را بخاطر نا فرمانى از خانواده خسرش ۲۰ دره و محمد عظیم شوهر زن، عباس و خیرالله از باشنده گان محل را ١۵ تا ٢۰ دره زدند.

وی افزود که طالبان با انجام چنین کارهای خلاف شریعت و قانون مى خواهند سیاست خود را در محل تحکیم نموده و مردم را زیر فشار قرار دهند.

یک مسئول محلى طالبان در ولسوالی کوهستان تا ئید کرده که ۵ تن به شمول یک زن را دره زده اند. این مسئول گروه طالبان گفته است که، سهراب خسر زن به خاطر اتهامی که به ملا سردار بسته بود، حد قذف را بالایش اجراءگردید و۸۰ دره زده شد  وشایسته نام  به دلیل نافرمانى ازخانواده خسر ۲۰ دره زده اند.

وی افزود که همچنان بالای دو تنى که مادر شانرا لت و کوب نموده بودند و محمد عظیم  که در برابر پدر بی ادبی کرده بود، حکم تعذیر جاری ساخته شد و هر کدام ۱۵ تا ۲۰ دره زدند.

این در حالیست که یک هفته پیش برخی رسانه ها گزارشى نشر کردند که طالبان یک دختر و یک پسر را در منطقه کوکری ولسوالی کوهستان به دلیل داشتن رابطه نامشروع در محضر عام دره زدند.

اما مسوولین دولتی و یک مسوول طالبان دره زدن دختر و پسر را رد کرده گفته بودند که به دلیل بروز اختلاف بین صفوف طالبان بخاطر تطبیق حدود، هر دو در قید هستند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com