کشته شدن چهار سرباز اردو در ولایت نیمروز

1

در حملۀ طالبان بر پوسته های اردوى ملی در ولایت نیمروز، ١۵ تن از طرفین درگیر کشته شده اند. به گفتۀ مسئولان امنیتی این ولایت، طالبان شب گذشته حملۀ وسیعی را جهت تصرف پوسته های امنیتی  مستقر در شاهراه زرنج – دلارام آغار کردند که خوشبختانه حمله شان به عقب زده شد.

جگړن محمد رضا رضایی مسوول مطبوعاتی لواى چهارم قول اردوى ٢١۵ میوند مستقر در ولسوالی دلارام نیمروز، به آژانس خبرى پژواک گفت که  این حملۀ طالبان، بالای پوسته های امنیتی اردوى ملى در مناطق دهمزنگ و شش آبه مسیر شاهراه زرنج – دلارام صورت گرفته است.

منبع امنیتى افزود که  طالبان میخواستند با سقوط پوسته هاى امنیتى یکبار دیگر گمرک شانرا دراین ساحه فعال نمایند؛ اما خوشبختانه به عقب زده شدند .

این درحالیست که منابع محلى و نمایندگان مردم نیمروز در شوراى ملى، حدود دوماه قبل گفته بودند که طالبان در شاهراه عمومی زرنج- دلارام، گمرک ایجاد نموده و از اموال تجار، تحت عنوان مالیات گمرکى پول جمع آورى مى کنند؛ اما حکومت درجلوگیرى از آن هیچ اقدامى نکرده است.

بربنیاد معلومات رضایى، در جریان در گیری شب گذشته ١١ طالب مسلح کشته شده و ٩ تن دیگر شان زخم پرداشته اند و دو واسطه نقلیۀ شان حریق گردیده است. وی افزود  که در این رویداد، چهار سرباز اردوى ملی نیز زخمی شده اند.

اما ندا محمد ولسوال خاشرود این ولایت، به پژواک گفت که در حمله طالبان بر پوسته هاى اردوى ملی در منطقه پشته حسن این ولسوالی، ۴ سرباز اردوى ملی جان  خود را از دست داده اند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. شفای عاجل برای زخمیان فرزندان غیور اردوی ملی خواهانم.
    اگر اینها شهید شده باشند، از خداوند برای شان بهشت برین آرزو می کنم.

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com