گرامیداشت از هشتم مارچ روز جهانی زن در نیمروز

2

از هشتم مارچ روز جهانی زن طی مراسم با شکوهی در نیمروز گرامیداشت بعمل آمد.

در مراسم گرامیداشت ازین روز، انجینیر محمد سمیع والی نیمروز، برخی از روسای ادارات ملکی و نظامی، اعضای شورای ولایتی، اعضای جامعه مدنی و جمع کثیری از زنان ولایت نیمروز اشتراک ورزیده بودند.

انجینیر محمد سمیع والی نیمروز هشتم مارچ را به زنان تبریک گفته اضافه کرد؛ زن سمبول خوشبختی و سعادت بشریت است که نیمی از پیکر جامعه را تشکیل میدهد.

والی نیمروز گفت؛ زنان سازنده گان تاریخ اند که زمینه رفاه اجتماعی و پیشرفت جامعه را مساعد میسازند.

انجینیر محمد سمیع والی نیمروز با تاکید براینکه، طی ۴ دهه زنان افغانستان رنج های فراوانی را تحمل کرده اند، از سهم فعال و استخدام زنان در ادارات دولتی و از روی دست داشتن برنامه ها بمنظور ارتقای ظرفیت و توانمندی زنان از سوی حکومت خبرداد.

مقام ولایت نیمروز آزادی را حق هر فرود دانسته و بر حمایت از حقوق زنان تاکید ورزیده، گفت؛ وظیفه ما است تا خشونت هارا از بین برده و اجازه ندهیم تا زنان مورد آزاد و اذیت قرار گیرند

ملالی احمدی رئیسه امور زنان نیمروز پیام وزارت امور زنان را بخوانش گرفت که در آن بر توانمندی و ارتقای ظرفیت زنان در بخش های گونه تاکید صورت گرفته بود.

شایان ذکر است که سخنرانان دیگر نیز پیرامون هشتم مارچ روز جهانی زن مقالاتی را بخوانش گرفتند و در اخیر برای شماری از زنان تحایفی اهدا گردید.

اشتراک:

۲ دیدگاه

  1. روز جهانی زن را به تمام زنان و دختران غیور ولایت نیمروز از صمیم قلب تبریک می گویم.
    از گزند دشمن در امان باشید.

نظر خود را بیان کنید

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com